Gündem Haberleri, Son Dakika, Haberler

GÜNDEM

  Tecavüz edip borçlandırıp zorla masaj yaptırmışlar

  30 Eylül 2013 - 02:15Son Güncelleme : 28 Eylül 2013 - 22:10

  İSTANBUL’da masaj salonlarına yönelik 8 aylık telefon dinleme ve fiziki takibin ardından yapılan operasyonda gözaltına alınan fuhuş çetesinin yönetici kadrosunda bulunan 23 kişi adliyeye sevk edildi. Şebeke liderinin daha önce 11’i polis 40 kişinin tutuklandığı başka bir masaj salonu operasyonunda gözaltına alınan 9 masaj salonu sahibi H.A. olduğu tespit edildi.

  Gözaltına alınan kadınlardan ikisi şebeke lideri H.A.’nın kendilerine önce tecavüz ettiğini daha sonra bankadan kredi çektirip borçlandırarak zorla masözlük yaptırdığını söyledi. Telefon dinlemelerine 4 polis memurunun da takıldığı bu polislerle ilgili soruşturmanın sürdüğü öğrenildi.

  MASAJ SALONUNA BASKIN / FOTO GALERİ

  Asayiş Şube Müdürlüğü ekipleri masaj salonlarına yönelik 8 ay önce başlattıkları soruşturma önceki gün sonuçlandı. Kartal Cumhuriyet Savcılığı’nın izniyle yapılan telefon dinlemeleri ve fiziki takiplerin ardından delil toplayan Ahlak ve Kumar Büro Amirliği’ne bağlı ekipler Kadıköy, Maltepe ve Avcılar bölgesinde tespit edilen 52 adrese eş zamanlı baskın yaptı. Vergi dairesi memurları ve Sosyal Sigortalar Genel Müdürlüğü’ne bağlı ekiplerinde katıldığı operasyonda 41’i masaj salonlarında çalışan toplam 64 kişi gözaltına alındı. Ekipler tarafından işyerlerinde yapılan incelemede yazar kasa bulundurmayan, fiş kesmeyen ve sigortasız işçi çalıştırdıkları tespit edilen işyerlerine yaklaşık 100 bin lira para cezası kesildi.

  MASAJ SALONUNUN İÇİNDEN ÇEKİLEN GÖRÜNTÜLER  MASAJ SALONLARINDA LEZBİYEN İLİŞKİDE OLUYORMUŞ

  Ahlak ve Kumar Büro Amirliği ekipleri tarafından yapılan soruşturması sırasında fuhuş çetesinin liderliğini 9 masaj salonunun sahibi olduğu belirtilen H.A.’nın yaptığı tespit edildi. Yapılan takipler sırasında H.A.’nın isteyen müşterilerin evlerine masaj için kadın gönderdiği ortaya çıktı. Bir masaj salonunda çalışan D.A. adlı kadının ise lezbiyen ilişki isteyen kadınlara masaj yaptığı daha sonra ilişkiye girdiği ortaya çıktı.

  "ÇETE LİDERİ BANA TECAVÜZ ETTİ"

  Öte yandan masaj salonlarında fuhuş yaptıkları tespit edilen 39 kadın mağdur sıfatıyla ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı. Bu kadınlardan E.P. poliste verdiği ifadesinde çete lideri H.A.’nın kendisine önce tecavüz ettiğini daha sonra banka kredisi çektirerek borçlandırdığı söyledi. Borcuna karşılık masaj salonlarında zorla çalıştırıldığını söyleyen E.P. H.A.’dan şikayetçi olduğu belirtildi.

  11 POLİS 40 KİŞİNİN TUTUKLANDIĞI OPERASYONDA YAKALANMIŞTI

  H.A.’nın önce de masaj salonlarına yönelik 11 polisin de adının karıştığı başka bir operasyon sırasında örgüt lideri olduğu iddiasıyla gözaltına alındığı öğrenildi. Mahkeme tarafından tutuklanan H.A.’nın 6 ay cezaevinde kaldıktan sonra tutuksuz yargılanmak üzere serbest kaldığı öğrenildi. Bu operasyonda 11’i polis 40 kişi tutuklanmıştı.

  Poliste işlemleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen şüphelilerden H.A. ve iki yardımcı tutuklandı. Yetkililer şebekeyle irtibatlı olduğu ortaya çıkan İstanbul Emniyet Müdürlüğünde görevli 4 polisle ilgili incelemenin sürdüğünü belirttiler.

  Okuyucu Yorumları { Toplam 6 Yorum }
  • hakan kamil 28.9.2013 12:46:49
   yoldan geçen bir insana tecavüz edip borçlandırılıp masaj yapar hale getirilemez. illaki hikayenin farklı boyutları olmalı.
  • güçlü . 28.9.2013 12:46:23
   Polisi ara mağdur um tecavüz e uğradım yardım edin beni satıyorlar de. Cevap 8ay sık dişini. Bu ne ya 8 ay takip
  • ne mutlu bana 28.9.2013 12:43:27
   en fazla 1 sene sonra aynı suçtan tekrar yakalayacaksınız. benim anlamadığım o.
  • ben HÜR 28.9.2013 12:42:52
   Çetenin Lideri daha önce aynı fuhuşu yapmaktan GÖZALTINA alınmış. Sonra Nasıl bir muamele olduysa karakolda, adam çıkıp AYNI işi yapmaya devam etmiş. Bu fuhuşçu adamın kafasına hiçbir polis memuru neden tekme atmamış ki?? masum çocukların kafasına tekme atan ZİHNİYET şuçlulara ÇAY ikram ediyor !
  • empire ottoman 28.9.2013 12:35:19
   polis operasyonu 8 ay sürüyor adam içeride 6 ay kalıyor.operasyonun zahmetine değmiyor yani.bunlara öyle bir ceza verecen ki tövbe diyecek.
  • fantom ucan 28.9.2013 12:31:28
   Ilk olayda Polis e gidip suc beyaninda bulununsaydi, daha sonraki olaylar gelismezdi,insanlar artik korkmadan kendilerine karsi yapilan suclari ihbar etmeli, yoksa bu kötülükler zinciri büyür. Sadece bir tespit.Insanlar kendi yasamlari icin sorumludur bunu unutmamalari gerekir.
  Sayfa Başı
  HaberlerAvrupadirek uçuşaktarmasız uçuşsonbaharrotalariSonbaharBilinmeyen kabilelerMursi Kabilesi