Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tecavüz cinayet ve 30 yıl

  Hürriyet Haber
  28 Eylül 2000 - 00:00Son Güncelleme : 28 Eylül 2000 - 00:01

  TECAVÜZ ettiği ortağı Hülya Örün'ü, hakkında şikayetçi olunca öldürmekle suçlanan Abdurrahman Sayret'in, 30 yıl hapsi istendi.

  Muhasebeci olarak yanında işe başladığı Abdurrahman Soyret'e yüzde 20 oranında ortak olan Hülya Örün, Üsküdar Cumhuriyet Savcılığı'na başvurarak, tecavüze uğradığını ihbar etmişti. Tecavüz etmek suçundan tutuklanıp yargılandıktan bir süre sonra serbest kalan Abdurrahman Soyret, bu sefer de Hülya Ürün hakkında bu kez de onu tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla dava açıldı.

  Savcı: Kasten öldürdü

  Kadıköy 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde önceki gün görülen davaya ortağını kasten öldürmekten yargılanan Abdurrahman Sayret katıldı. Olayda yaşamını yitiren Hülya Örün'ün annesi Dursune Örün ve babası da duruşmada hazır bulundu. Duruşmada mütalaasını veren savcı, Abdurrahman Sayret ile Hülya Örün'ün iş ortağı olduklarını belirterek ‘‘Sayret kendisine yüz vermeyen Hülya Örün'ü hergün işe giderken geçtiği Acıbadem Köprüsü üzerinde ruhsatsız tabancasıyla kasten öldürmüştür. TCK 448. maddesi gereğince 30 yıla kadar hapis cezasına çarptırılması müteala olunur’’ dedi.

  Sanık: İlişkimiz vardı

  Abdurrahman Sayret ise daha önceki duruşmalardaki ifadesinde Hülya Örün'ü şirketine yüzde 20 hisseyle ortak ettikten sonra ilişkiye başladıklarını belirterek, ‘‘Hülya ile Maltepe sahilinde beraber olduk. Bakire olduğunu sonradan anladım. Hülya eşimi boşayıp onunla evlenmemi istedi. Kabul etmeyince şikayetçi olmamak için açık senet istedi. Hiçbir isteğini alamayınca beni savcılığa şikayet etti. Acıbadem Köprüsü üzerinde buluşmamızı istemesi üzerine olay yerine gittim. Yanında annesi, babası, akrabalarıyla bana saldırdı. Ben de silahla ateş ettim’’ demişti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı