Gündem Haberleri

  Tecavüz bebeğine kürtaj

  Engin ÖZMEN/EDİRNE, (DHA)
  22.09.2012 - 17:36 | Son Güncelleme:

  EDİRNE’de uğradığı tecavüz sonrası hamile kaldığı iddia edilen sağır ve dilsiz 14 yaşındaki Z.K. soruşturması kapsamında, polis 4 kişiyi daha gözaltına alındı. 14 haftalık hamile olduğu belirlenen Z.K.’nın ise 2’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği kararın ardından geçen hafta tedavi gördüğü Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kürtaj olduğu belirtildi.

  Edirne’de 3 Eylül günü burnundan kan geldiği için annesi Semra K. tarafından Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’ne götürülen Z.K.’nin, yapılan sağlık kontrolünde 14 haftalık hamile olduğu ortaya çıkması üzerine görevliler durumu polise bildirmişti. Başlatılan soruşturma kapsamında Z.K.’nın annesi S.K., babası A.K. ve ağabeyi A.K.’nın aralarında bulunduğu 13 kişi gözaltına alınmış, yapılan sorgulamasının ardından Z.K.’ya tecavüz ettikleri iddiasıyla aralarında 17 yaşındaki ağabeyinin A.K. ile T.S. (56), H.P. (60), S.D. (42), S.G. (72), Z.A. (62) ve Y.D. (76) tutuklanmıştı.

  TECAVÜZ BEBEĞİNE KÜRTAJ / WEB TV

  4 KİŞİ DAHA GÖZALTINA ALINDI 

  Z.K.’yla ilgili soruşturmayı sürdüren polis dün 4 kişiyi daha gözaltına aldı. Edirne Emniyet Müdürlüğü’nde işaret diliyle şüphelileri teşhis eden Z.K., tecavüz suçlamasıyla gözaltına alınan 59 yaşındaki Ö.H.’nın kendisine 50 lira da para verdiğini anlattı.

  Polis tarafından gözaltına alınan Ö.H., 31 yaşındaki V.Y. ve ağabeyi 33 yaşındaki E.Y.ile özel güvenlik görevlisi olan 37 yaşındaki S.Ö., ifadelerinin ardından Selimiye Devlet Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirildi ve ardından Edirne Adliyesi’ne sevk edildi.

  KÜRTAJ OLDU

  Edirne 2’nci Sulh Hukuk Mahkemesi’nin verdiği karar sonrası. Z.K.nın geçen hafta Trakya Üniversitesi Edirne Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kürtaj olduğu ve 2 gün daha hastanede kaldıktan sonra taburcu edilerek Edirne Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı yetiştirme yurduna teslim edildiği belirtildi.

  Ayrıca Z.K.’nın 3 kardeşi de devlet korumasına alındı.

  TUTUKLANDILAR

  Edirne’de sağır ve dilsiz 14 yaşındaki Z.K. soruşturmasında gözaltına alınan ve ifadelerinin ardından mahkemeye sevk edilen Ö.H., V.Y., E.Y. ve S.Ö., ’Küçük çocuğa nitelikli cinsel istismar’ suçundan tutuklanarak Edirne Kapalı Cezaevi’ne gönderildi. Böylelikle bu soruşturma kapsamında tutuklananların sayısı 11’e yükselmiş oldu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı