Ege Haberleri

  Tebrikler Aylin

  ÇEŞME, (DHA)
  03.09.2012 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Pegasus Airlines PWA Windsurf Dünya Kupası Alaçatı Yarışlarında dördüncü olan sporcumuz, Dünya Sıralaması'nda üçüncülüğü elde etti.

  PEGASUS Havayolları’nın ana sponsorluğunda Çeşme’nin Alaçatı beldesinde düzenlenen Windsurf Dünya Kupası 5. ayak yarışlarında 4’üncü olan Türk sporcu Lena Aylin Erdil, dünya sıralamasını 3. sırada tamamlayarak büyük bir başarıya imza attı.
  Erkeklerde 7, kadınlarda 3 ayaklı olarak organize edilen Dünya Kupası’nda Alaçatı yarışları sonunda şampiyonluğunu ilan eden Fransız Valerie Arrighetti ve ikinci olan İsviçreli Karin Jaggi’nin ardından üçüncülük kürsüsüne çıkan Erdil, çok stresli bir hafta geçirdiğini belirterek, “Üçüncü olabilmek için Fransız Delphine Cousin ile müthiş bir mücadeleye giriştim ve sonunda amacıma ulaştım. Dünya üçüncülüğünü Türkiye’de düzenlenen bir yarış sonrası ilan etmek çok güzel. Hedefim gelecek yıl birinci olmak. Ancak bu yıl projelerimin arasında dünya hız rekorunu kırmak var. Kasım ayında Namibya’da olacağım. Bir hafta boyunca Red-Bull’un desteğiyle dünya hız rekoru kırmaya çalışacağım” dedi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı