"Kanat Atkaya" hakkında bilgiler ve tüm köşe yazıları Hürriyet Yazarlar sayfasında. "Kanat Atkaya" yazısı yayınlandığında hemen haberiniz olması için Hürriyet'i takip edin.
Kanat Atkaya

Tebrikler Aydın

G.SARAY yaşadığı bütün imkansızlıklara, eksik kadroya rağmen "küçük bir futbol mucizesi" sayesinde zorlu bir deplasmandan üç puanı cebine koydu ve evine döndü.

Canlı yayında LİG TV’nin tekrarını bile veremeyeceği bir anda geldi gol, maçın bitimine saniyeler kala... Bu dakikaya kadar manzara nasıldı peki? İlk yarısı neredeyse pozisyonsuz geçen maçta, ligin zirvesini kovalayan bir takımdan çok, sezon sonundaki yerini yurdunu belirlemiş, hedefsiz bir takımı andırıyordu G.Saray.

Ama bunun nedeni belli. Takımın defans organizasyonu felç etkisi yaratacak seviyede zedelenmiş eksiklerden dolayı. Bulunan önlem de Yalçın’ın erken sakatlığıyla yalan olmuş.

Orta saha üstüne binen yükü taşımaya çalışırken ileriyi besleyici özelliğini yitirmiş ve forveti besleyemiyor. 42. dakikaya kadar Galatasaray’ın heyecan verici hiçbir hareketi yoktu. Eksik demişken, Konyaspor’un durumu da pek parlak değildi açıkçası bu konuda. El Saka gibi mühim bir silah, yollarını ayıran futbolcular, yeni gelenlerin henüz uyum sağlayamamış olması. Tarafsız futbol seyircisi açısından, iyi bir maç olduğunu söyleyemem. Fakat kendi içinde bir futbol efsanesi içeren bu maçı, oyunu iyi niyetini koruyarak seyreden, taraflı veya tarafsız herkes güzel hatırlayacaktır. 17 yaşında bir genç Aydın. Türkiye’de övülmeden önce, uluslararası platformda, kendi yaş grubunun milli takım formasıyla (Galatasaray’ı da miniklerde defalarca temsil etti yurtdışı organizasyonlarda) oynarken zaten çok övgü aldı. Umarım bu gol, yıldız oyunculuk yolunda ilk adımı olarak hatırlanır. Ben hikayenin dünden öncesini de hasbelkader takip etmiş biri olarak Aydın’ın ve yarın öbür gün adlarını daha çok duyacağımız arkadaşlarının geleceklerinin çok parlak olacağına eminim zaten.

Tebrik ederim Aydın kardeşim...

Konya için bir tespit

KONYASPOR geçen sene en çok gol atan, buna karşılık en çok gol yiyen takımlardan biriydi. Bu sene durum biraz daha enteresan. Konyaspor bu kez ligin en az gol yiyen takımları arasında. 18 gol yemiş ki; Fenerbahçe ve Galatasaray’la aynı sayılabilir. Fakat attığı gol sayısında da dramatik bir düşüş göze çarpıyor: 22 gol üretmiş. Zafer Biryol’un eksikliği (Ceyhun da kayıp bence, Levent de) olsa gerek. Yine de Aykut Kocaman direnci yüksek bir takım yaratmış, kutlamak gerek. Moralini bozma Aykut Hoca...

Gençlerin sırrı

G.SARAY’ın alt yapısından yetişen ve ileride çok başarılı olacaklarını düşündüğüm gençler yavaş yavaş ortaya çıkıyor. "Gerets transfer yapabilseydi, kulübün imkanları buna elverseydi, Ferhat, Aydın ve belki Uğur için forma bulmak bu kadar kolay olacak mıydı?" diyenler çıkacaktır. Haklı da olabilirler. Ancak biz işin o kısmına girmeyelim hiç. Dün, Galatasaray’ın bu sene yine çok başarılı olan PAF takımının Konyaspor karşısına dağılan ekip yüzünden eksik çıktığını, buna rağmen 1-0 kazandığını öğrendim sevindim. Ali Yavaş başta olmak üzere tüm alt yapı personeline bu vesileyle selam eder ve şu notu iletirim: Ali Hocam, fidanlar büyüdü, meyve veriyor aman aynı hızla devam!
X