Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Tebrikler

<B>KADIKÖY’</B>de dün akşam fevkalade güzel, sert ve çekişmeli, büyük bir mücadeleye sahne olan karşılaşma vardı. Bu maçta Fenerbahçe’nin gücü ve zaafları açık olarak ortaya serildi.

Fenerbahçe, Gençlerbirliği gibi sert oynayan, ikili mücadelelerde sert giren takımlara karşı oyunu kolay toparlayamıyor. Ancak bir gerçek var ki, sarı lacivertliler çabuk oynamaya çalışıyor, topu oyuna çabuk sokuyor. Tabii bunu ileri uçta yapamıyor, yani ileri uca pozisyon hazırlayamıyor. Bunun nedeni de geri dörtlüsünün oyuna girememesi, orta sahada boşluk oluşması.

Eksik oynuyorlar

F.Bahçe’de ikili mücadeleye girip kazanan tek oyuncu vardı, Aurelio. Sertliğe sertlikle karşılık verdi, sahada herşeyini ortaya koydu. Yalnız bir tek Aurelio ile olmuyor. Onun yanında ve arkasındaki oyuncuların da oyuna girip Aurelio’ya yardımcı olması lazım. Servet ile Luciano oyuna katılmıyorlar ve ağırlıklarını hissettirmiyorlar. Bu F.Bahçe’nin dün akşam zorlanmasının ilk nedeni. İkincisi ise Nobre 18 içi golcüsü. Bu Brezilyalı kenarda oynayamaz. Çünkü buna ne top kontrolü ne de sürati müsait. Bakın zaten gollerini de 18 içinde atıyor. Onu kenara attığınızda F.Bahçe bir kişi eksik oynuyor.

F.Bahçe karşısında fevkalade güçlü, ikili mücadeleye giren ve topu iyi kullanan bir G.Birliği buldu. Başkent ekibi 2 güzel gol de attı. Dün akşam ikili mücadelelerin çoğunu kazanan G.Birliği’ydi. Ben onların bu sezon böyle oynadığı maç hatırlamıyorum. Hem iyi hücuma kalktılar, hem de iyi kademe yaptılar.

Şans faktörü

F.Bahçe sert bir takım değil, yumuşak bir takım. Topla oynamayı daha çok seviyor. İkili mücadelede de bu yüzden sahada etkili olamıyor. F.Bahçe dünkü maçı Alex’in kalitesi ve kişisel becerisiyle kazandı. Yoksa kenar yönetim hatalar da yaptı. Van Hooijdonk oyuna çok geç sokuldu. Ayrıca o oyuna girerken çıkacak adam Mehmet Yozgatlı değil, Nobre olmalıydı.

Yine de F.Bahçe biraz şansıyla da olsa kazandı. Bu galibiyet önemli, çünkü böylesine güçlü bir rakibi yenmesi artı puan. Onları tebrik etmek lazım. İyi gidiyorlar, ama bundan sonraki maçlarda sert ve çabuk oynayan rakipler karşısında ne yaparlar, onu bilemem.
X

YAZARIN DİĞER YAZILARI