« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tebrik mi teşvik mi?

Avrupa Şampiyonası finalleri için Türkiye’yle play-off’a kalma yarışına giren Portakallar’ın teknik direktörü, mesajında bir anormallik olmadığını belirtip “Evet, Pavel Vrba’ya e-mail gönderdiğim doğru. Ancak bu mail onları motive etmek için değildi. Zaten Çekler kazanmak için ellerinden geleni yapacaklardır” dedi.

İSMAİL ER
SON GÜNCELLEME

TÜRKİYE’nin 2016 Avrupa Şampiyonası elemelerindeki rakiplerinden Hollanda’nın teknik patronu Danny Blind’in, ay yıldızlıların cumartesi günü karşılaşacağımız Çek Cumhuriyeti’nin hocasına e-mail gönderdiği ortaya çıktı. Türkiye ile play-off’a kalmak için çekişen Portakallar’ın Hocası, finallere kalmayı garantileyen Çek Cumhuriyeti’nin teknik direktörüne ‘Tebrik’ maili yolladı. Bu maille birlikte etik tartışması da gündeme geldi.

iZLANDA’YA DA TEBRiK

BlInd, Çek Cumhuriyeti’nin Hocası Pavel Vrba’yı 2016 Avrupa Futbol Şampiyonası finallerine katılmayı garantilemeleri nedeniyle bir tebrik mesajı gönderdi. Tecrübeli hocanın gönderdiği elektronik postada, “Finallere katılım başarısı gösterdiğiniz için İzlanda gibi sizi de tebrik ederim” ifadelerini kullandı.

‘iYi NiYETLE YAPTIM’

HOLLANDALI basın mensuplarının konu hakkındaki soruları için Blind, meslektaşına böyle bir mail attığını doğruladı. Hollandalı futbol adamı, mailinin çok iyi niyetli olduğunu savunarak, “Evet, Pavel Vrba’ya e-mail gönderdiğim doğru. Ancak bu mail onları motive etmek için değildi. Zaten Çek futbolcular, sahaya çıktıklarında kazanmak için ellerinden geleni yapacaklardır” ifadelerini kullandı. Ancak buna karşın, böyle bir paylaşımın etik olup olmadığı da tartışmaları beraberinde getirdi.

ÇOK GEREKSİZ OLMUŞ

Ersun YANAL

AVRUPALILARIN dünyasında böyle bir anlayış yok. Ama bence çok gereksiz bir mail. Böyle bir yazışmanın olması etik değil gereksiz. Herkesin kendi işine bakması lazım. Blind’in yaptığına yanlış demiyeyim ama gereksiz. Keşke sadece kendi işine baksaydı.

ÇOCUKSU BİR HAREKET

Yılmaz Vural

Çocuksu bir hareket ve maç öncesi yapılması mantıklı değil. Hocalar bu tür olayların sıkıntı yaratacağını hesaplamalı. Komplo teorisi üretmek istemem, belki gerçekten iyi niyetle yapmıştır ama aynı durumda Fatih Terim, böyle bir mesaj atsa kendisi acaba ne düşünürdü?


Bunları da Beğenebilirsiniz