Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TEB konut kredisi faiz oranını düşürdü

  ANKA
  22.02.2006 - 13:26 | Son Güncelleme:

  TEB, yüzde 1.09 olan konut kredisi faizi oranını, yüzde 1.07’ye indirdi.

  Ekonomideki canlanma sonrasında hareketlenen gayrimenkul sektörüyle birlikte konut kredilerinde yaşanan faiz rekabeti, konut kredisi yenilemede Kaynak Kullanımı Destekleme Fonu’nun (KKDF) kaldırılması ile tekrar başladı.
  Türkiye Ekonomi Bankası (TEB) banka 10 yıl vadeli olarak kullandırdığı konut kredilerinin aylık yüzde 1.09 olan faiz oranını, yüzde 1.07’ye çekti.

  Bu faiz oranınyla göre TEB’den 100 bin YTL konut kredisi alan bir tüketici, 120 aylık vadede, ayda 1.522 YTL ödeme yapacak. Vadenin 60 ay olması halinde ise ödeme aylık 2.300 YTL olacak.

  TEB Bireysel Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Cemal Kişmir, artan konut talebiyle birlikte konut kredisi kullanımının hızlı bir şekilde arttığına dikkat çekerek, "Biz de müşterilerimizin beklentilerini en iyi şekilde karşılayabilmek ve konut kredisi alırken daha iyi şartlar sunabilmek amacıyla 120 aya kadar olan vadede faiz oranımızı yüzde 1.07’ye düşürdük" dedi.

  Kişmir, bireysel bankacılıktaki ataklarını TEB’in kurumsal yapısına uygun olarak istikrarlı bir şekilde sürdürdüklerini, önümüzdeki dönemde bireysel pazardaki payımızı artırmayı hedeflediklerini kaydetti.
  Uyguladığı yüzde 1.07 faiz oranıyla, daha fazla tüketiciyi ev sahibi yapmayı hedefleyen TEB, konut kredisi almak isteyenlere 3 aydan 120 aya kadar vade seçenekleri sunuyor ve kredi için başvurulan konutun ekspertiz değerinin yüzde 75’ini kredi olarak veriyor.
  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı