TEB ‘Akademi’yi Avrupa ve ABD’ye ihraç edecek

Hürriyet Haber
10 Aralık 2009 - 00:00Son Güncelleme : 09 Aralık 2009 - 22:58

TEB Ticari ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, TEB KOBİ Akademi Kurumsal Gelişim Eğitimleri ile 6 bin üzerinde girişimciye eğitim verildiğini açıkladı. Boz, Türk bankacılığının uluslararası bankacılığa verdiği en büyük know-how’lar arasında sayılan TEB KOBİ Akademi’yi Cezayir’den sonra ABD ve Avrupa ülkelerine de ihraç edeceklerini söyledi.

TÜRK bankacılığının uluslararası bankacılığa verdiği en büyük know-how’lar arasında sayılan TEB KOBİ Akademi’yi Cezayir’den sonra ABD ve Avrupa ülkelerine de ihraç edilecek. Türk Ekonomi Bankası (TEB) Ticari ve KOBİ Bankacılığı Genel Müdür Yardımcısı Turgut Boz, “Türkiye ekonomisinin dinamosu olan KOBİ’lerimizin gücüne inanarak başlattığımız çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor” dedi. TEB KOBİ Akademi’yi Cezayir’den sonra ABD ve Avrupa ülkelerine de ihraç edeceklerini söyleyen Boz, yürüttükleri çalışkalar hakkında şu bilgileri verdi:
Bilgi, teknoloji AR-GE
82 yıllık tecrübemiz ile ‘her firma için ayrı bir banka olmak’ anlayışını benimseyerek 2005 yılında, ticari ilişkinin ötesinde “banka-kamu kesimi-sivil toplum örgütleri-sanayici ve işadamı” işbirliğine dönük bir anlayışı sosyal sorumluluk anlayışı ile birlikte oluşturma ve geliştirme hedefiyle KOBİ Bankacılığı’nı kurduk. KOBİ’lerin karşısına daha uzun vade ve daha uygun fiyatlarla geniş bir ürün ve hizmet yelpazesiyle çıkmanın yanında; KOBİ’leri Dünya ölçeğinde rekabete hazırlayabilmek için, “Bilgi”ye, “Teknoloji”ye ve “AR-GE”ye yönelik çözüm ve hizmetleri TEB farkıyla sunmaya başladık.
Hız kesmeden devam
Türkiye ekonomisinin dinamosu olan KOBİ’lerimizin gücüne inanarak başlattığımız çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyor, şubelerimiz vasıtasıyla ürün ve hizmetlerimizi KOBİ’lere ulaştırmaya devam ediyoruz. TEB KOBİ Bankacılığı olarak banka-müşteri ilişkisini sadece ‘ticari’ boyutan çıkararak farklı bir boyuta taşımaya çalışıyoruz, geliştirdiğimiz ürün ve hizmetler de bunu destekler nitelikte, finansal olsun olmasın KOBİ’lerin tüm ihtiyaçlarına cevap vermeye çalışarak onların sadece bankası değil aynı zamanda danışmanları olmaya da çalışmaktayız.
2.2 milyon TV izleyicisi
KOBİ’ler gerek müşteri adedi olarak gerekse hacimsel büyüklükleri itibariyle her geçen yıl sektör ortalamasının üzerinde büyüyor. TEB olarak KOBİ müşteri adedimizi hızla artırıyoruz. 4 yılda 200 binin üzerinde müşteri kazandık. 40 bin üyesi olan TEB KOBİ TV sadece son bir yılda 2 milyon 200 bin izleyici ile buluşurken 30 şehirde düzenlediğimiz TEB KOBİ Akademi Kurumsal Gelişim Eğitimleri ile 6 bin üzerinde girişimcimize eğitim hizmeti verdik.
İhracat kararı alındı
TEB KOBİ Akademi Kurumsal Gelişim Eğitimleri 2007 yılında BNPP tarafından düzenlenen yarışmada 85 ülke projesi arasında “İnovasyon Ruhu” ödülüne layık görüldü. Program ününü yurtdışında da duyurmaya başlamış olup, Cezayir KOBİ Bakanı’nın da katılımıyla, 2007 yılında Cezayir’de başarılı bir KOBİ Akademi gerçekleştirildi. Bunun yanında TEB KOBİ Akademi ortağımız BNPP tarafından iş planı olarak ele alınarak 2 yıllık iş geliştirme sürecinin sonunda Belçika, Fransa, İtalya ve ABD’de yapılmasına karar verildi. TEB KOBİ Akademi’nin Türk bankacılığının uluslararası bankacılığa verdiği en büyük know-how olarak sayılabileceğini düşünüyoruz.

4 yılda 200 bin KOBİ kazandık

TURGUT Boz, KOBİ’lerin finansal ve finansal olmayan ihtiyaçlarını belirmeye yönelik olarak kapsamlı bir araştırma yaptıktan sonra, ihtiyaçlardan yola çıkarak KOBİ’lere özel ürünler ve hizmetler tasarlayarak, KOBİ’lerin danışmanı olma görevini üstlendiklerini belirti. Boz, bu doğrultudaki çalışmaların sonuçlarını şöyle aktardı: “82 yıllık tecrübemiz ile ‘her firma için ayrı bir banka olmak’ anlayışını benimseyerek 2005 yılında KOBİ Bankacılığı’nı kurduk. KOBİ’ler gerek müşteri adedi olarak gerekse hacimsel büyüklükleri itibariyle her geçen yıl sektör ortalamasının üzerinde büyümekte. TEB olarak KOBİ müşteri adedimizi hızla artırmaktayız. 4 yılda 200 binin üzerinde müşteri kazandık. Banka toplam plasmanımızda KOBİ işkolu müşterilerinin payı yüzde 30 oranında.”

Sadece banka değil danışman

ÖNÜMÜZDEKİ yıl için “Şimdiye kadar sürdürdüğümüz farklı çizgimizi 2010 yılında da geliştirerek korumayı planlıyoruz” diyen Boz, sözlerine şöyle devam etti: “Önümüzdeki yıl KOBİ’lerin işlerini kolaylaştıracak finansal ve finansal olmayan yeni ürünlerlerle KOBİ’lerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bizim her zaman söylediğimiz bir şey var; ‘Biz müşterilerimizin sadece bankası değil danışmanı olmak istiyoruz.’ Ayrıca 2010 yılında müşteri ihtiyaçlarını göz önüne alarak sektörel çözümlere ağırlık vermeyi planlıyoruz. Şu anda 190 adet TEB KOBİ Danışmanımız KOBİ’lerimize hizmet sunmak için hazır durumdalar. Önümüzdeki günlerde danışmanlarımızın sayısı artmaya devam edecek. Sektörlere özel ürünler ile müşterilerimizin ait olduğu sektör özelliklerine daha uygun ürünler geliştireceğiz.”

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı