« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Team Sky'da Mark Cavendish şoku

2012 Fransa Bisiklet Turu’nun şampiyonu Bradley Wiggins takım arkadaşı Mark Cavendish’in takımdan ayrılabileceğini söyledi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

tr.eurosport.com'un haberine göre, Fransa Bisiklet Turu'nda geçen sene kazandığı beş sprint zaferi ile yeşil mayoyu sırtına geçiren Mark Cavendish, bu sene kazandığı üç etap ile beklentilerin altında bir performans göstermişti. Takimı Team-Sky ile sözleşmesi hala devam eden İngiliz bisikletçinin takımdan ayrılacağı söylentileri dolaşıyor.

Kendisinin Fransa Bisiklet Turu’nu kazanmasında büyük katkısı bulunan takım arkadaşı için açıklamalarda bulunan Bradley Wiggins, Cavendish’in takımdan ayrılabileceğinin sinyallerini verdi:

“Kişisel olarak onunla aynı takımda olmaktan, yarışlarda birbirimizi desteklemekten keyif alıyorum. Sky takımı adına bizden beklenen, ikimizin birlikte bisiklet sporunu domine etmemiz ve yine aynı şekilde bir yıl içinde üç büyük turu da kazanmamızdı. Ama Fransa’da görüldüğü üzere genel klasmanda bunu başaramadık. Bu sebeplerdendir ki, şimdi ben aksini istesem de, Mark’ın kendi kariyerinin iyiliği için takımdan ayrılması gerekiyorsa bu durumu anlayışla karşılayabilirim. Onu, Tour’da üst üste etaplar kazanırken ve yeşil mayo için savaşırken izlemek için sabırsızlanıyorum.”

2012 sezonu başında Team Sky ile 2013 sonuna kadar sözleşme imzalayan İngiliz sprinterin Omega Pharma - Quick Step takımına geçebileceği iddia ediliyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz