ANKARA HABERLERİ

Tdv Şubelerinin Sayısı Bine Ulaştı

IHA
04.09.2015 - 14:47Son Güncelleme :

YEREL HABERLER ANKARA

IHA

Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu, vakfın şube sayısının geçen hafta itibarıyla bine, hizmet götürülen ülke sayısının da 105’e ulaştığını bildirdi.
Türkiye Diyanet Vakfı Genel Müdürü İsmail Palakoğlu ve genel müdür yardımcıları, vakıfta bu yıl çalışmaya başlayan personelle bir araya geldi. Palakoğlu, vakıf genel merkezindeki toplantıda yaptığı konuşmada, 1975 yılında kurulan Türkiye Diyanet Vakfı’nın 40. Hizmet yılını geride bıraktığını söyledi. TDV’nin bu süre içerisinde büyük mesafe kat ettiğini belirten Palakoğlu, vakfın bugüne gelmesinde emeği geçen, bu iyilik hareketine destek veren, katkı sunan herkese teşekkür etti. “Türkiye Diyanet Vakfı’nda çalışmak bir ayrıcalıktır” diyen Palakoğlu, “Burada yapılan iyiliklere aracı oluyoruz. Aynı zamanda TDV’de çalışmak çok dikkatli olmayı gerektiriyor. Büyük mesuliyeti var. Bunun bilincinde hareket etmek ve kurumu en iyi şekilde temsil etmemiz gerekiyor” diye konuştu.
TDV’nin kurulduğu günden bu yana büyük bir gelişme gösterdiğini ifade eden Palakoğlu, vakfın şube sayısının geçen hafta itibarıyla bine, hizmet götürülen ülke sayısının da 105’e ulaştığını bildirdi. Palakoğlu, “Hizmetlerin daha nitelikli yürütülebilmesi için ülkemizde ve dünyada değişen ve gelişen şartlara göre yeniden yapılandık. Vakfımızın artan sorumluluğu ve büyüyen hedeflerini karşılayabilecek yeni bir yönetim sistemi kurduk. Uzman desteğiyle kurum hedefleri doğrultusunda stratejik plan hazırladık. Tüm birimlerimizle operasyonel yeteneklerimizi aynı amaç doğrultusunda kullanarak yüksek bir motivasyonla çalışıyoruz. Üstlendiği sorumluluğun bilinciyle küresel sorunlara hızlı ve etkin bir biçimde çözüm üretmeye devam ediyoruz. Türkiye Diyanet Vakfı olarak biz bir aileyiz. Çalışmalarımızı bu bilinçle yürüteceğiz. Hepinize hayırlı olsun, Rabbim mahcup etmesin” dedi.
Vakıf olarak eğitime önem verdiklerini vurgulayan Palakoğlu, “Kur’an kurslarından, hafızlık eğitimine, imam hatip lisesinden üniversiteye, yüksek lisanstan doktoraya kadar eğitimin her kademesinde gençlerimize sağlam bir din eğitimi vermek için çalışıyoruz. Başarılı öğrencilere burs veriyoruz. Yükseköğrenim öğrenci yurtları, öğrenci konuk evleri ile de gençlerimize konaklama imkanı sunuyoruz. Uluslararası İmam Hatip Lisesi, Uluslararası İlahiyat ve Uluslararası Konuk Öğrenci programları ile 105 ülkeden öğrencilere Türkiye’de eğitim imkanı sunarak milletler arasında gönül köprüleri kuruyoruz” ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tdv Şubelerinin Sayısı Bine Ulaştı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Eylül 2015 tarihinde saat 14 47’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tdv Şubelerinin Sayısı Bine Ulaştı haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:55
 • Öğle
  12:54
 • İkindi
  15:18
 • Akşam
  17:32
 • Yatsı
  19:07
Sayfa Başı