İZMİR HABERLERİ

"TCSG Umut" kapılarını Yunan televizyonuna açtı

AA / Tolga Albay
28.02.2016 - 11:25Son Güncelleme :

- “Ege'de Umut Harekatı" kapsamında Çeşme’de düzensiz göç faaliyetlerine müdahale operasyonlarını gerçekleştiren TCSG Umut Gemisi, Yunanistan devlet kanalı ERT ekibini ağırladı

AA / Tolga Albay

İZMİR (AA) - TOLGA ALBAY - Ege Denizi’nde yürüttüğü arama kurtarma faaliyetiyle binlerce göçmeni hayata bağlayan TCSG Umut gemisi, Yunanistan devlet kanalı ERT ekibine kapılarını açtı.

Çeşme ve Yunanistan'ın Sakız Adası arasındaki düzensiz göç faaliyetlerini önleme operasyonları düzenleyen ve geçen dönemde çok sayıda uluslararası basın kuruluşunu ağırlayan TCSG Umut’un son konuğu Yunan televizyon kanalı oldu.

Yunanistan devlet kanalı ERT’nin diplomasi editörü ve program sunuculuğunu yürüten Fanis Papathanasiou ve ekibi, göçmenlerin Türkiye’den Yunanistan’a yolculuğunu içeren bir belgeselin çekimleri kapsamında Çeşme Limanı’ndan TCSG Umut gemisine çıktı.

Geminin karakol görevini yaptığı Çeşme-Sakız Adası arasındaki bölgede yürütülen faaliyetleri görüntüleyen ekip, Gemi Komutanı Kurmay Yarbay Bayram Zafer Yandık’dan çalışmalar hakkında bilgi aldı.

Ekip, çekimler sonrası gemiden ayrıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden "TCSG Umut" kapılarını Yunan televizyonuna açtı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 11 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça "TCSG Umut" kapılarını Yunan televizyonuna açtı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı