Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TBMM İnsan Hakları heyeti Fransa'ya gidecek

  A.A
  28 Ağustos 2009 - 13:39Son Güncelleme : 28 Ağustos 2009 - 13:39

  TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Zafer Üskül başkanlığındaki bir heyet, 30 Ağustos Pazar günü 5 günlük resmi ziyaret için Fransa'ya gidecek.

  Üskül, konuya ilişkin yazılı açıklamasında, Fransa'da yaşayan Türk kökenlilerin sorunlarını belirlemek ve çözüm yolları bulunmasına katkıda bulunmak üzere görüşme ve incelemelerde bulunacaklarını bildirdi.

  Komisyon olarak daha önce de Hollanda, Almanya ve Avusturya'da aynı amaçla inceleme ve görüşmelerde bulunduklarını anımsatan Üskül, bu ülkelerdeki Türklerin çalışma koşulları, uyum sorunları ve benzeri sıkıntılarının giderilmesinde önemli gelişmeler sağlandığını, Fransa'da da benzer şekilde çalışmalarda bulunacaklarını kaydetti.

  Heyette, Komisyon Başkanvekili ve MHP Yozgat Milletvekili Mehmet Ekici, AK Parti Bursa Milletvekili Mehmet Ocaktan, AK Parti Denizli Milletvekili Mithat
  Ekici ve CHP Denizli Milletvekili Ali Rıza Ertemur yer alacak.

  Heyet, Lyon'da Türk vatandaşlarıyla bir araya gelecek, St-Exupery Gözaltı Merkezini ve Lyon Corbas Cezaevini ziyaret edecek.

  Strazburg ve Paris'te de yetkililerle bir araya gelerek Türklerin sorunlarını görüşecek heyet, 5 Eylül Cumartesi günü Fransa'dan ayrılacak.

   

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı