Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TBMM hesap komisyonu iz üstünde

  Hürriyet Haber
  07 Aralık 2000 - 00:00Son Güncelleme : 07 Aralık 2000 - 00:01

  TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu, milletvekileri ve yakınlarına hizmet veren hastanenin durumu ile 'TBMM'de kaçak personel çalıştırıldığı' iddialarını araştıracak.

  Komisyon Başkanı Nazif Okumuş, komisyon toplantısı öncesinde yaptığı açıklamada, kamuoyunun hassasiyetlerini dikkate alarak çalışmalarını sürdürdüklerini belirtti.

  Alt komisyonlar oluşturararak, sorunların üzerine üzerine gideceklerini kaydeden Okumuş, yangın sonrasında Sayıştay binasındaki durum ve sürdürülen soruşturma hakkında bilgi alacaklarını söyledi.

  Sayıştay yangını


  Sayıştay'ın, yıllarca süren inşaattan sonra taşınacağı sırada çıkan yangın nedeniyle binaya taşınamadığını anlatan Okumuş, binanın tamamlanması için 2001 bütçesinden önemli bir kaynağın ayrıldığını hatırlattı.

  Yangın sonrasında inşaatın müteahhidi ve bazı kişiler hakkında açılan soruşturmanın yanı sıra, kurumun da kendi içinde bir soruşturma yaptığını ifade eden Okumuş, bu konuda komisyonun bilgi alacağını ve konuyu yakından izleyeceğini bildirdi.

  TBMM hastanesi

  TBMM bünyesindeki hastanenin fiziki mekana uygun çalışma yapıp yaplmadığı ile personel durumunun da araştırılacağını belirten Okumuş, "Personel ve teknik açıdan yeterli olup olmadığı, mevcuda göre nasıl çalıştığı üzerinde duracağız. Hastane personelinin fazla olduğu ve doktorların verimli olmadığı ifade ediliyor. Bu konuyu, alt komisyon oluşturarak takip edeceğiz" diye konuştu.

  Yasadışı personel iddiası

  2001 yılı bütçesi görüşülürken, DYP Hatay Milletvekili Mehmet Dönen'in, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Yaşar Okuyan'a, "TBMM'de uzun yıllardan beri yasadışı personel çalıştırılıyor" iddiası, TBMM Hesaplarını İnceleme Komisyonu tarafından ele alınacak.

  Okumuş, iddiayı araştırmak üzere komisyon bünyesinde bir alt komisyon oluşturacaklarını belirterek, "Bu durumu ivedilikle tespit ederek, TBMM Başkanlığı'na sunacağız" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı