Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TBMM Başkanlık Divanı'nda flaş gelişme

  AA
  08 Temmuz 2015 - 15:10Son Güncelleme : 08 Temmuz 2015 - 17:02

  TBMM Başkanlık Divanı'nın 18 kişiden oluşmasına ilişkin Meclis Başkanlığı'nın önerisi Genel Kurul'da kabul edildi. Bu gelişmeyle birlikte, Meclis Başkanlık Divanı’nda MHP ve HDP 3’er üye ile temsil edilecek.

  TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanı İsmet Yılmaz başkanlığında toplandı.

  İŞTE CHP'NİN BAŞKANLIK DİVANI İÇİN BELİRLEDİĞİ ÜYELER

  Genel Kurul toplantısının başında bir süre önce vefat eden 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel için saygı duruşunda bulunuldu.

  İsmet Yılmaz'ın Meclis Başkanı seçilmesinin ardından Milli Savunma Bakanlığına atanan Vecdi Gönül'ün atama kararı okunarak, Genel Kurul'un bilgisine sunuldu. Ardından Gönül kürsüye gelerek yemin etti.

  Meclis Başkanı Yılmaz'ın, Meclis Başkanlık Divanı'nın 18 kişiden oluşmasına ilişkin önerisi Genel Kurulun onayına sunularak kabul edildi. Buna göre AK Parti'ye 1 başkanvekili, 4 katip üye, 2 idare amiri, CHP'ye 1 başkanvekili, 2 katip üye, 1 idare amiri, MHP'ye 1 başkanvekili, 1 katip üye, 1 idare amiri ve HDP'ye de 1 başkanvekili, 1 katip üye ve 1 idare amiri düşüyor.

  Genel Kurul'da Lübnan'da Birleşmiş Milletler Geçici Görev Gücü (UNIFIL) kapsamında bulunan Türk askerinin görev süresinin bir yıl daha uzatılması konusunda Hükümete yetki verilmesini öngören Başbakanlık Tezkeresi'nin görüşmelerine geçildi.

  Etiketler: mhp , tbmm , HDP , Başkanlık Divanı
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı