Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TBMM Başkanı Şahin'den ilginç yanıt

  Hürriyet Haber
  14 Mayıs 2010 - 10:49Son Güncelleme : 14 Mayıs 2010 - 10:59

  Meclis Başkanı Şahin, Deniz Baykal'la ilgili kaset olayından, Anayasa paketine kadar ilginç değerlendirmeler yaptı. O değerlendirmelerden satır başları.

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Meclis kürsüsünden kendisine müdahale etmesini nasıl karşıladığının sorulması üzerine ilginç bir yanıt verdi. Şahin, "Sadece Başbakan değil herkes bana müdahale ediyor" dedi.

  Cumhuriyet Gazetesi'ne konuşan Meclis Başkanı, Deniz Baykal'la ilgili olarak şunları söyledi:

  "OH OLSUN DENİLEMEZ"

  "Herkesin başına gelebilir. 'Oh olsun' denilemez. Nazi Almanyası'nda papaz Martin Niemöller'in tarihi sözü vardır. Şöyle der: Önce sosyalistleri topladılar: Sesimi çıkarmadım. Çünkü ben sosyalist değildim. Sonra sendikacıları topladılar. Sesimi çıkarmadım, çünkü sendikacı değilim. Sonra Yahudileri topladılar, sesimi çıkarmadım, çünkü Yahudi değildim. Sonra beni almaya geldiler, benim için sesini çıkaracak kimse kalmamıştı..."

  "KEŞKE UZLAŞMA OLSAYDI"

  Meclis Başkanı, Anayasa paketi konusuna da değindi. Uzlaşma çıkmamasından hoşnut olmadığına vurgu yapan Şahin, "Evet uzlaşmayla çıkmadı. Bundan ben de hoşnut değilim. Keşke tüm siyasi partilerimizin mutabakat sağladıkları bir metin olarak çıksaydı, çok daha güzel olurdu" dedi.

  EVREN YARGILANABİLİR

  Anayasa değişikliğinin kabulünden sonra eski Cumhurbaşkanları'ndan Kenan Evren'e yargı yolunun açılacağına dikkat çeken gazetecilere Şahin şu karşılığı verdi:

  "Anayasa değişikliği çıktıktan sonra işlem yapmayı düşünecek, harekete geçecek cumhuriyet savcıları olduğunu düşünüyorum. Sonuç alınabilir mi alınamaz mı, soruşturma kavuşturmaya dönüşür mü, iddianame açılabilir mi bütün bunlar bu dönemde dosyalara bakacak yargıçların vereceği karara bağlı. Sonuç ne olur bilemem."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı