Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TBMM Başkanı ne diyeceğini şaşırdı

  Mustafa KÜÇÜK - Özgür ALTUNCU - Yaşar KAÇMAZ/İSTANBUL, (DHA)
  14 Mayıs 2010 - 13:06Son Güncelleme : 14 Mayıs 2010 - 18:10

  TBMM Başkanı Mehmet Ali Şahin, Beyoğlu Asmalı Mescit'te bulunan esnafı dolaştı. Refik Lokantası'nın aşçısı Ahmet Arslan'la karşılaşan Meclis Başkanı Mehmet Ali Şahin, hiç beklemediği bir tepki aldı.

   

  MECLİS BAŞKANI ŞAHİN'E 'SUŞİ' TEPKİSİ / WEB TV

  Lokantanın karşısında masada sarımsak ayıklayan aşçı Arslan, Meclis Başkanı Şahin'e hitaben, "Millet patates bulamıyor yemeye. Siz 'Suşi' yiyorsunuz." diyerek çıkıştı. Şahin hiç beklemediği bu sözler karşısında "Bizim menümüzde suşi yok Türk yemekleri var. Suşiyi bir arkadaşımız getirmiş ben yemedim" karşılığını verdi. Aşçı Arslan bunun üzerine "Ben milletvekili olup geleceğim. Ama sizin partinizden değil" diyerek tepkisini sürdürdü. Şahin de aşçıya, "Olur farketmez" karşılığını verdi. Bu ilginç diyaloğun ardın Şahin, esnaf ziyaretlerine devam etti.

  ŞAHİN VE BERABERİNDEKİLER BEYOĞLU TÜNELDEN İSTİKLAL CADDESİ'NE YÜRÜDÜ

  Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ile birlikte Beyoğlu Tünel'den İstiklal Caddesi'ne doğru bir süre yürüyen TBMM Başkanı Şahin, restorasyonu süren tarihi binaları inceledi. Çalışmalar hakkında Demircan'dan bilgi aldı. Daha sonra Asmalı Mescit'e geçen Şahin ara sokaklarda bulunan turistik işletmeleri gezerek işletmecilerden bilgi aldı.

  ŞAHİN'NİN KORUMALARINDAN ESNAFA SERT TEPKİ

  Bu sırada Şahin'e yaklaşmak isteyen bir esnaf korumalar tarafından engellenince tepki gösterdi. Araya giren Şahin, tepki gösteren esnafı sakinleştirdi. Asmalı Mescit'te bir cafede oturup bir süre dinlenen Şahin, ardından bölgeden ayrıldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı