Gündem Haberleri

GÜNDEM

  TBMM Başkanı İsmet Yılmaz: 'Ülke güçlü olursa 'şehit olmama değdi' diyebilir'

  AA
  12 Temmuz 2015 - 01:27Son Güncelleme : 12 Temmuz 2015 - 00:19

  TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, şehit aileleri için düzenlenen iftara katıldı. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çeken Yılmaz, 'Şehitlerimiz bu ülke güçlü olursa 'benim bu vatan için şehit olmama değdi' diyebilir.' diye konuştu.

  TBMM Başkanı İsmet Yılmaz, "Bir olacağız, beraber olacağız, ayrılıkları öne çıkarmayacağız, ortak noktalarımızı öne çıkaracağız ve bu ülkenin her zamankinden daha fazla ihtiyacı olan birlik ve beraberlik için çalışacağız" dedi.

  Yılmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce şehit aileleri için düzenlenen iftara katılmak üzere Ankara'dan karayolu ile kente geldi. Yılmaz için Bölge Trafik Kavşağında karşılama töreni düzenlendi. Yılmaz'ı, Vali Alim Barut, AK Parti Sivas Milletvekili Hilmi Bilgin, Belediye Başkanı Sami Aydın ve diğer ilgililer karşıladı.

  Daha sonra bir düğün salonunda verilen iftara katılan Yılmaz, burada yaptığı konuşmada, iftarın düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

  İftarın şehitleri hayırla anmak ve gazilere teşekkür etmek, geçmişe karşı vefa, minnet ve şükran duygularını ifade emek için verilen bir fırsat olduğunu dile getiren Yılmaz, "Bugün bu ülkede başı dik alnı açık yaşıyorsak, bunu hayatları pahasına bu ülke için canlarını veren şehit ve gazilerimize borçluyuz. Allah onların hepsinden razı olsun" diye konuştu.

  "ÜLKE GÜÇLÜ OLURSA..."

  Halkları millet yapan en önemli unsurun ortak bir tarihe, geçmiş ve birlikte yaşama iradesine sahip olması olduğunu vurgulayan Yılmaz, şunları kaydetti:

  "İnşallah bu birlikte yaşama iradesi olduğu sürece bir ve beraber olduğumuz sürece şehitlerimize karşı olan vazifemizi yerine getirmiş oluruz. Çünkü şehitlerimiz bu ülke güçlü olursa 'benim bu vatan için şehit olmama değdi' diyebilir. Bir olacağız, beraber olacağız, ayrılıkları öne çıkarmayacağız, ortak noktalarımızı öne çıkaracağız ve bu ülkenin her zamankinden daha fazla ihtiyacı olan birlik ve beraberlik için çalışacağız."

  Ramazanın birlik ve beraberlik ayı olduğunu ifade eden TBMM Başkanı Yılmaz, bu ayda muhabbet ve sevginin bereketlendiğini söyledi. Bu geleneğin devam ettirilmesi gerektiğini belirten Yılmaz, "Cenab-ı Allah bu ülkenin camilerinde ezan, minarelerinde mahya, yıllarını da ramazansız bırakmasın. Bizleri sevgisiz, vatansız ülkeyi de Müslümansız bırakmasın diyorum" ifadesini kullandı

  Yılmaz, tüm vatandaşların Ramazan Bayramı'nı da kutladı.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı