Gündem Haberleri

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Birçok şeye Cumhuriyet’le ulaştık

  ANKARA
  08.12.2014 - 01:23 | Son Güncelleme:

  MECLİS Başkanı Cemil Çiçek, Ömer Tuğrul İnançer’in “İnkilap mı? İnkilap ne demek biliyor musunuz? ‘Köpekleştirme’ demektir. Bu memlekette inkilap (köpekleştirme) yapılmıştır” dediği Meclis personelini eğitim konferansıyla ilgili gelişmelere el koydu. Resmi ziyarette bulunduğu Umman’ın başkenti Muskat’tan İnançer’in değerlendirmelerine tepki gösteren Çiçek, soruşturma başlatacaklarını belirterek şunları söyledi:

  ''CHP-MHP HAKLI OLABİLİR''

  “CHP ve MHP eleştirilerinde haklı olabilir, ‘Haksızdır’ diyemem. Ben buraya geldiğimde öğrendim, dün gece (önceki gece) de Genel Sekreteri aradım. Konuyla ilgili inceleme ve soruşturma başlatıyoruz. Pazartesi günü yapacaklar. Ne gerekiyorsa yapacağız. Türkiye’nin kazanımlarını kimsenin yok farz etmeye hakkı yoktur. Bizim bugün birçok şeye Cumhuriyet sayesinde, Cumhuriyet’in değerleri sayesinde sahip olduğumuzun farkında olmamız lazım, hepimizin farkında olması gerekir. Bu düşünceyi paylaşıyoruz. İnsanların bir kısım fikirleri ve düşünceleri olabilir ama bunların gelişigüzel Meclis çatısı altında söylenmesini şahsen doğru bulmam. Bu türlü faaliyetler doğrudan bana gelmiyor. Basın yoluyla bilgi sahibi oldum ama bir inceleme başlatıyoruz, talimatını verdim. Gereği neyse yaparız.”

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Birçok şeye Cumhuriyet’le ulaştık Tuğrul İnançer'in sözlerine CHP ve MHP'den tepki

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Birçok şeye Cumhuriyet’le ulaştık (Köpekleştirme) şahsiymiş

  TBMM Başkanı Cemil Çiçek: Birçok şeye Cumhuriyet’le ulaştık İnançer'den yine çok tartışılacak sözler: "Bu memlekette inkilap (köpekleştirme) yapılmıştır"  İDARİ TEŞKİLAT ÖVMÜŞTÜ

  Önceki gün ‘TBMM İdari Teşkilatı’ adıyla yapılan açıklamada ise İnançer, “Ülkemizde Hazreti Mevlana konusunda en yetkin fikir adamlarından biri” olarak övülmüştü. Açıklamada, “Konuşmacının söz konusu haberde öne çıkarılan ve konferansın konusuyla bağlantılı olmayan ifadeleri tamamen şahsi değerlendirmelerini yansıtmaktadır” denilmişti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı