Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TBL'ye Bandırma damgası

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde kurulu Banvit Basketbol Kulübü'nün iki takımı Banvit ve Genç Banvitliler, önümüzdeki sezon Beko Basketbol Ligi'nde mücadele edecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Genç Banvitliler'in, Türkiye 2. Basketbol Ligi'nde, play-off mücadelesinin ardından BEKO Basketbol Ligi'ne yükselmesi, Banvit A.Ş camiası ve Bandırma'da sevinçle karşılandı.

Böylece, bir ilçe, BEKO Basketbol Ligi'nde iki takımla temsil edilecek.

Banvit A.Ş Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Görener, Genel Müdür Turgut Görener ve eski yönetim kurulu başkanı Vural Görener ile birlikte, Genç Banvitliler takımının oyuncularını, teknik kadro ve yöneticilerini kutladı.

Banvit A.Ş'nin kurucusu Vural Görener, yıllardır Beko Basketbol Basketbol Ligi'nde mücadele veren Banvitspor'un ardından, alt yapı oyuncularının yer aldığı Genç Banvitliler'in de aynı lige yükselerek, tarih yazdığını belirterek, “Bu başarı kesinlikle rastlantı değil, çok çalışmanın ve emeğin karşılığıdır” dedi.

Medyanın spor sayfalarının tamamen futbola ayrılmasını eleştiren Görener, “Artık gazete sayfalarında futbol görmekten sıkıldım. Spor sayfalarında basketbolun 'B'si bile yok. Oysa futbolda parlak bir başarı artık yok. Başta medyamız olmak üzere artık ulusça basketbola da yatırım yapmak zorundayız” diye konuştu.

Ömer Görener de konuşmasında, Bandırma'nın, İstanbul, İzmir gibi büyük kentlere yakınlığının, basketbol açısından avantaj oluşturduğunu bildirdi.

Basketbol sporunun gelişmesi için küçük kentlerde de bu spora sahip çıkan kişi ve kuruluşların artması gerektiğine dikkati çeken Ömer Görener, 2. Türkiye Ligi'nde şampiyon olarak Beko Basketbol Ligi'ne yükselen Genç Banvitliler takımı oyuncularına seslenerek, şöyle konuştu:
“Şimdi sizlerin aklını çok kişi çelmeye çalışacaktır. Daha sonra pişman olmak istemiyorsanız, acele karar vermeyin. Güvenilir kişilere danışın. Hepiniz, hobinizi yaparak para kazanıyorsunuz. Paranızı bilinçsizce harcamayarak, çok iyi kullanın. Boş zamanlarınızı, yine spor salonunda, çok çalışarak geçirin. Bu arada mutlaka bir üniversiteyi bitirin. Size, sosyal yaşamınızda da çok şey kazandıracak olan basketboldan çok iyi yararlanın.”
Banvit Basketbol Kulübü Başkanı Özkan Kılıç ise Banvit Basketbol Takımı'nın 2003-2004 sezonunda şampiyon olduğu yıl oluşturdukları alt yapıdan yetişen gençlerin de altı yıllık bir emeğin karşılığı sonucunda Beko Basketbol Ligi'ne yükseldiğini vurguladı.
Vural Görener, Ömer Görener ve Turgut Görener, basketbolcular, teknik kadro ve şampiyonluk kupasıyla birlikte başarı fotoğrafı çektirdiler.
(PES-ZAK-YHO)
12:00 10/05/11
"

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler