Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TBL'de kalıcı olmak istiyoruz

Olin Edirne Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Muranlı, “Beko Basketbol Ligi'nde ikinci yılımıza girerken, tüm çabamızın bu ligde uzun yıllar yer alarak kalıcı olabilmeyi sağlamak olduğunu tüm basketbolseverlerin bilmesini istiyoruz” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Muranlı, yaptığı yazılı açıklamada, Olin Edirne Yönetim Kurulu'nun, geçen cumartesi günü Edirne Mimar Sinan Spor Salonu'nda oynanan ve sezonun ilk maçı olan Olin Edirne-Galatasaray karşılaşmasında bazı seyircilerin, Olin Edirne'li oyuncu, teknik heyet ve bazı yönetim kurulu üyelerine hakaret dolu sözler sarf etmesi üzerine açıklama yapmak durumunda kaldığını belirtti.

Açıklamasında, her taraftarın takımından sportif anlamda çok iyi dereceler beklemesinin en doğal hakkı olduğunu vurgulayan Muranlı, şöyle devam etti:
“Beko Basketbol Ligi'nde ikinci yılımıza girerken, tüm çabamızın bu ligde uzun yıllar yer alarak kalıcı olabilmeyi sağlamak olduğunu tüm basketbolseverlerin bilmesini istiyoruz. Bu amaca uygun olarak hizmet veren sporcularımız, teknik ve idari heyetimiz ve yönetim kurulumuz dışında, büyük Edirne'nin büyük taraftarına da düşen görevler bulunmaktadır. Kaldı ki taraftarımız bir çok kez üzerine düşen görevleri layıkıyla yerine getirerek, bunu tüm basketbol camiasına ve basketbolseverlere kanıtlamıştır.
Elbette ki her taraftarın takımından sportif anlamda çok iyi dereceler beklemesi en doğal hakkıdır. Taraftarlarımızın bu beklentisini yerine getirmek, sporcularımızın, teknik heyetimizin, idari heyetimizin ve yönetim kurulumuzun en temel görevlerinden olup, bu doğrultuda çalışmalarımız devam etmektedir. Bu konuda hiç kimsenin şüphesinin olmaması, en iyi şeylerin mutlaka yapılacağı hususunda karamsarlık taşımaması gerekmektedir.”

Fair-Play ruhu

Taraftarların sportif anlamda çok iyi dereceler beklemesi kadar, hatalı kararlar sonrasında medeni ölçülerde ve “fair-play” ruhuna uygun olarak, sporcuları, teknik heyeti, idari heyeti, yönetim kurulunu ve hatta maçları yöneten hakemleri de eleştirmesinin gayet doğal olduğunu vurgulayan Muranlı, şunları kaydetti:
“Ancak, eleştirmek demek, Edirne'mize hizmet veren sporcularımıza, teknik heyetimize, idari heyetimize, yönetim kurulumuza ve maçlarımızı yönetmeye gelen hakemlerimize hakaret etmek anlamı taşımamalıdır. Ne yazık ki münferit de olsa, bir elin parmaklarını geçmeyecek sayıda da olsa, sezonun ilk maçında böylesi çirkin girişimlere şahit olunmuştur. Bu tip hareketler ne yazık ki takımlarını her türlü ortamda destekleyen gerçek taraftar kitlesini de zan altında bırakmaktadır.
Birkaç kişi tarafından yapılsa da, münferit olaylar olsa da, 6222 sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'un yürürlüğe girmesi ile maçlarımızda hakarete varacak düzeyde söylemler ve tezahüratlar sonucunda takımımız cezai yaptırımlarla karşı karşıya kalacaktır. Her vatandaşın yasal mevzuata uyma zorunluluğu olduğunu bir kez daha hatırlatırken, yönetim kurulu olarak aksi davranışlara hiçbir şekilde taviz verilmeyeceğinin de bilinmesini isteriz.
Yönetim kurulu olarak, büyük Edirne taraftarının geçen yıl olduğu gibi davranışları ve tezahüratları ile bu yıl da tüm Türkiye'ye büyüklüğünü göstereceğine ve örnek taraftar olarak gösterileceğine, maçlarda galip gelse de gelmese de takımımıza sahip çıkacağına, takımımızın moral motivasyonunu en üst düzeyde tutmak amacıyla destekleyeceğine inancımız sonsuz.”

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler