Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TBL'de İzmir derbisi

Beko Basketbol Ligi ekiplerinden Bornova Belediyesi, yarın diğer İzmir temsilcisi Aliağa Petkim ile karşılaşacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Takımdaki yabancılarından Francis ile yollarını ayıran, Smith ve Roll'den sakatlıkları nedeniyle yararlanamayan Bornova Belediyesi, yarın saat 16.00'da Halkapınar Spor Salonu'nda oynayacağı Aliağa Petkim maçında geçen haftaki gibi tek yabancı oyuncusu Nagys ile mücadele edecek.

Sakatlığı süren Smith'in yarın Türkiye'ye döneceğini, ancak takıma katılmasının 2 haftayı bulacağını ifade eden Bornova Belediyesi Antrenörü Aclan Kavasoğlu, ülkesinde olan Roll'ün durumunun da boğazından geçireceği ameliyatın ardından netlik kazanacağını ifade etti.

Aliağa Petkim maçında tek yabancıyla mücadele edecek olmalarının handikap olduğunu kaydeden Kavasoğlu, “Bizim için dezavantaj ama bir ayrım yapmaksızın en iyi çabayı göstereceğiz. Sonuçta böyle bir şanssızlık yaşadık. Bu nedenle tekrar bir oluşum yapmaya çalışıyoruz. 2-3 günde acil alınacak kararlar, yanlışlara neden olabilir. O nedenle transferde acele etmiyoruz. Önümüzdeki hafta transferi halledip, yolumuza devam edeceğiz” dedi.

Beko Basketbol Ligi'nde 3. kez karşılaşacak Aliağa Petkim ile Bornova Belediyesi'nin bundan önceki maçlarının ikisini de Bornova Belediyesi kazanmıştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz