Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TBF'den “Anadolu Basketbol Turu”

Türkiye Basketbol Federasyonu (TBF) Garanti Bankası'nın sponsorluğunda yürüttüğü “12 Dev Adam Basketbol Okulları” projesi kapsamında, “Anadolu Basketbol Turu” eğitim çalışmasını 5. kez hayata geçirecek.

A.A.
SON GÜNCELLEME
TBF'den yapılan açıklamada, bu yıl 9–13 Temmuz tarihleri arasında düzenlenecek eğitim amaçlı turun, sırasıyla Şırnak-Cizre, Mardin-Midyat, Batman, Diyarbakır ve Şanlıurfa'da gerçekleştirileceği kaydedildi.

ABD'li antrenör Chrisa Dial tarafından hazırlanan antrenman programlarının uygulanacağı çalışmayla 7–12 yaş arası genç oyuncuların ve 12 Dev Adam Basketbol Okulları'nda görev alan antrenörlerin gelişiminin amaçlandığı aktarıldı.

Çalışma kapsamında, antrenör ile spor yöneticilerine yönelik, antrenman bilimi ve spor yönetimi gibi konuların ele alınacağı paneller düzenleneceği, basketbolla ilgili tüm oyuncu, antrenör, hakem, yönetici ve beden eğitimi öğretmenlerinin çalışmaları izleyebilecekleri duyuruldu.

12 Dev Adam Basketbol Okulları Direktörü Samer Şenbayrak, yaptığı açıklamada, Anadolu Basketbol Turu'nun, Anadolu'ya hizmet götürme yönünde önemli bir proje olduğunu belirtirken, “Özellikle son yıllarda basketbolda başarılarıyla ön plana çıkan Güneydoğu Anadolu Bölgesi'ndeki şehirlerimize bir geri dönüş sağlamak amacıyla çocuklarımızın basketbol oynamasını yaygınlaştırmak ve basketbola ilgi duyan herkesin gelişimine katkıda bulunmak amacıyla Anadolu Basketbol Turu'nu organize ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Anadolu Basketbol Turu eğitim çalışması 9 Temmuz Pazartesi günü Cizre Spor Salonu, 10 Temmuz Salı günü Midyat Spor Salonu, 11 Temmuz Çarşamba günü Batman TPAO Spor Salonu, 12 Temmuz Perşembe günü Diyarbakır Ziya Gökalp Spor Salonu, 13 Temmuz Cuma günü de Şanlıurfa Atatürk Spor Salonu'nda gerçekleştirilecek.

Bunları da Beğenebilirsiniz