Gündem Haberleri

  TBB Başkanı Feyzioğlu'ndan başsağlığı ziyareti

  AA
  07.06.2013 - 21:36 | Son Güncelleme:

  Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, Adana'da Taksim Gezi Parkı'nda yaşanan olayların protesto edilmesi sırasında yaklaşık 5 metre yüksekliğindeki yoldan düşerek şehit olan komiser Mustafa Sarı için Adana Emniyet Müdürü Ahmet Zeki Gürkan'a başsağlığı ziyaretindre bulundu.

  Feyzioğlu, Adana Baro Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık ile gerçekleştirdiği ziyarette, yaptığı konuşmada, olaydan dolayı üzgün olduklarını belirtti.
  Bu acıyı kelimelerle ifade etmenin zor olduğunu ve bir tek vatandaşın burnunun kanamasını istemediklerini anlatan Feyzioğlu, Türkiye'nin çok önemli bir haftayı geride bıraktığını, yaşanan olayların bir daha tekrarlanmamasını umut ettiklerini söyledi.
  Feyzioğlu, "Polisimiz bizim için son derece değerli. Yıpransın da istemeyiz. Gözümüzden sakınırız. Genellemeler yapmak yerine olaylardan ders çıkarmayı tercih etmemiz lazım. Kurumları yıpratmak doğru değil, sağlıklı değil. Çözüm de getirmez. Yanlışlar varsa o yanlışlardan da herkes dersini çıkartır. Eminim öyle olacaktır" diye konuştu.
  Adana Emniyet Müdürü Gürkan da toplum olarak çıkartılacak en büyük dersin, demokratik hakların kullanımı ile bu işin şiddete dönüşmesi arasındaki farkın ayırt edilmesi olduğunu kaydetti.
  Son olaylarda Adana'da bu anlamda üzücü bir olay yaşamadıklarını dile getiren Gürkan, şunları söyledi:
  "Fakat kabul etmemiz gerekir ki bu işi demokratik anlamda bir eylem olarak düşünenler kadar, provake etmek isteyen, sayıları çok az olsa bile sesleri fazla çıkan provakatörler de var. Bunu kabul etmek lazım. Son yaşadığımız olayda, eylemcilere 20-25 dakika 'Dağılın, şiddete dönüşüyor' dedik, 'Kadın ve çocuklar ayrılsın' dedik ve en son 100-150 kişilik bir grup ısrarla devam etmek istedi ve bu hadisenin devamında arkadaşımızın olayını yaşadık. Bu, hak arama şekli değil. Giden canlar geri gelmiyor."
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı