MALATYA HABERLERİ

TBB Başkanı Feyzioğlu, Malatya'da:

AA / Ramazan Kaya
06.12.2014 - 22:46Son Güncelleme :

- "Türkiye giderek derin bir kutuplaşma içerisinde. Birbirimizden duygusal olarak kopuyoruz. Yani, sadece bölgesel anlamda değil, mezhepsel anlamda, siyasi ideoloji anlamında bir kutuplaşma içerisindeyiz. Bu kutuplaşmanın üstesinden gelmenin tek yolu, ortak bir lisanı kullanmamızdır. Bu ortak lisan, hukukun üstünlüğü lisanıdır"

AA / Ramazan Kaya

MALATYA (AA) - Türkiye Barolar Birliği (TBB) Başkanı Metin Feyzioğlu, "Türkiye giderek derin bir kutuplaşma içerisinde. Birbirimizden duygusal olarak kopuyoruz. Yani, sadece bölgesel anlamda değil, mezhepsel anlamda, siyasi ideoloji anlamında bir kutuplaşma içerisindeyiz. Bu kutuplaşmanın üstesinden gelmenin tek yolu, ortak bir lisanı kullanmamızdır. Bu ortak lisan, hukukun üstünlüğü lisanıdır" dedi.

Feyzioğlu, TBB, Türkiye Barolar Birliği Kadın Hukuku Komisyonu (TÜBAKKOM) ve Malatya Barosu tarafından düzenlenen TÜBAKKOM 12. Dönem 3. Genel Üye Toplantısı'na katılmak üzere Malatya'ya geldi.

Metin Feyzioğlu, bir otelde düzenlediği basın toplantısında, Türkiye'nin 79 barosunun, anayasanın ilk üç maddesi, hukuk devleti ve hukukun üstünlüğü konularında tek vücut olduklarını söyledi.

Aralarında çok farklı siyasi düşünceden, farklı dünya görüşünden olan arkadaşları olduğunu vurgulayan Feyzioğlu, bunların zenginlikleri olduğunu belirtti.

Ortak paydalarının, bu ülkenin milletiyle bölünmez bütünlüğüne olan aşkları, hukukun üstünlüğüne olan aşkları, bir ve beraber bir geleceği karşılama ve parlak, aydınlık bir gelecek inşa etme ülküleri olduğunu anlatan Feyzioğlu, şunları kaydetti:

"Bu noktada şu hususun altını özellikle çizmek istiyorum. Türkiye, giderek derin bir kutuplaşma içerisinde. Birbirimizden duygusal olarak kopuyoruz. Yani, sadece bölgesel anlamda değil, mezhepsel anlamda, siyasi ideoloji anlamında bir kutuplaşma içerisindeyiz. Bu kutuplaşmanın üstesinden gelmenin tek yolu, ortak bir lisanı kullanmamızdır. Bu ortak lisan, hukukun üstünlüğü lisanıdır."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde TBB Başkanı Feyzioğlu, Malatya'da: haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

  MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ekim 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:57
  • Guneş
   06:34
  • Öğle
   12:22
  • İkindi
   15:25
  • Akşam
   17:49
  • Yatsı
   19:15
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı