GeriBasketbol TB2L kurulu toplantısı yapıldı
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  0
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

TB2L kurulu toplantısı yapıldı

TB2L kurulu toplantısı yapıldı
refid:15094628 ilişkili resim dosyası

Türkiye Basketbol İkinci Lig Kurulu toplantısı İstanbul'da yapıldı.

Türkiye Basketbol Federasyonu yöneticileri ile kulüp temsilcilerini The Marmara Oteli'nde bir araya getiren toplantı, yoğun bir katılımla gerçekleşti.

Toplantıya, federasyondan, Genel Sekreter Ali Özsoy, Ligler Direktörü Ahmet Araşan, Ligler Organizasyon Koordinatörü Ayhan Özgümüş, Lig Geliştirme Koordinatörü Yusuf Erboy ve Yayın Koordinatörü İnan Şefkatli ile kulüp temsilcileri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Ligler Direktörü Araşan, ikinci ligin her yıl daha gelişen ve profesyonelleşen bir lig yapısına dönüştüğünü belirterek, “Bu yıl ligimiz gerek taraftarıyla gerekse de basının gösterdiği alakayla gerçekten fevkalade bir sezon geçirdi. Özellikle final grubu karşılaşmalarında bu ilgi zirve yaptı. Bizim amacımız, bu alakanın katlanarak artması” dedi.

Ligler Organizasyon Koordinatörü Özgümüş ise geçen sezona yönelik istatistik bilgiler içeren bir sunum yaptı. Sporcu sayılarından, sözleşme bedellerine, seyirci sayılarından kurul çalışmalarına kadar geniş kapsamlı bilgi veren Özgümüş, yeni sezonda yapılması gereken faaliyetler hakkında açıklamalarda bulunup, pazarlama ve medya faaliyetleri, transfer takvimi, seyirci sayılarının artırılması ve bilet satışları gibi konularda hedeflenen projeleri ve beklentileri anlattı.

Toplantının son bölümünde ise kulüp temsilcileri, ligdeki takım sayıları, yabancı oyuncu sayısı, maç programlarının önceden belirlenmesi, İddaa ve lig statüsü konularında görüş alışverişinde bulundu.
Yorumları Göster
Yorumları Gizle