Gündem Haberleri

  Tazminatla 112 istasyonu yaptırıyorlar

  DENİZLİ (AA)
  20.09.2013 - 20:28 | Son Güncelleme:

  Kale ilçesinde bir aile, trafik kazasında hayatını kaybeden oğullarının adını karşı taraftan aldığı tazminatla yaptıracağı 112 acil sağlık istasyonunda yaşatacak.

  Çamlarca köyünde 2006'da yol kenarında oynarken otomobilin çarpması sonucu hayatını kaybeden Oğuzhan Dönmez'in ailesi, karşı taraftan aldığı tazminatla oğlu adına hayır yapmaya karar verdi. Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca ile düşüncelerini paylaşan aile, kazanın yaşandığı Denizli-Muğla karayolunda oğulları adına 112 acil sağlık istasyonu yaptırmayı kararlaştırdı. Dönmez ailesinin yaptıracağı 112 acil sağlık istasyonunun temeli, yasal prosedürün tamamlanması ardından düzenlenen törenle atıldı.

  Tazminatla 112 istasyonu yaptırıyorlar

  Kale Belediye Başkanı İsmail Yarımca, törende yaptığı konuşmada, Dönmez ailesinin 2006 yılında meydana gelen kazada yaşamını yitiren oğulları Oğuzhan Dönmez için bu hayrı yaptırmaya karar verdiğini ifade ederek, "İki ay içinde tamamlanacak binayı sağlık müdürlüğüne teslim edeceğiz. Yapılacak 112 acil sağlık istasyonu sayesinde inşallah nice hayatlar kurtulur" diye konuştu. Oğuzhan Dönmez'in babası Özkan Dönmez de oğlunun adını yaşatmak için böyle bir hayır yapmak istediklerini belirterek, 112 acil Sağlık istasyonu sayesinde kaza yapan vatandaşlara daha hızlı müdahalede bulunulabileceğini söyledi.

  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı