Gündem Haberleri

  Tazminat istediler

  Hürriyet Haber
  18.05.2000 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kopenhag'da meydana gelen olaylardan sonra Danimarka Futbol Federasyonu, maddi hasarın faturasını G.Saray ve Arseral kulüplerine kesti. İncelemeler sonrası 500 bin dolar zararın olduğu belirtildi.

  UEFA Kupası finaline ev sahipliği yapan Danimarka Futbol Federasyonu, önceki gün çıkan tatsız olaylardan sonra faturayı G.Saray ve Arsenal kulüplerine çıkardı. Bisikletlerin havada uçuştuğu, vitrin camlarının kırıldığı, arabaların hasar gördüğü ve 25 kişinin yaralandığı kavgalarda büyük maddi kaybın olduğu da açıklandı. Danimarka, maddi hasar talebini UEFA'ya resmen bildirdi. Yapılan incelemeler sonrası 500 bin dolar hasarın olduğu ifade edildi.

  Bu arada Kopenhag Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada olayların fazla büyültülmemesi gerektiği bildirildi.

  ANKARA'DAN UYARI

  Dışişleri Bakanlığı, Danimarka'da önceki gün holiganların Türk taraftarlarına saldırması konusunda Danimarka Hükümeti'ni güvenlik endişeleri konusunda uyardı. Dışişleri Sözcü Yardımcısı Sermet Atacanlı, Kopenhag'da önceki gece çok sayıda kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan olayların ardından, Danimarkalı yetkililerle Türk vatandaşlarının güvenliği konusunu yeniden ele aldıklarını söyledi.

  Tabloid basın olayları yine çarpıttı

  UEFA final maçından bir gece önce Türk ve İngiliz taraftarlar arasında Kopenhag sokaklarında yaşanan olaylar İngiliz tabloid baskınına, Leeds United maçı öncesinde olduğu gibi ‘‘çarpık ve ırkçı’’ biçimde yansıdı. Dün akşam yayınlanan Evening Standard Gazetesi kavgayı ‘‘Türkler, Arsenal taraftarını bıçakladı’’ şeklinde manşetten duyurdu. Gazete Türklerin, Galatarasay'ın Leeds United'le İstanbul'da oynanan ilk maç öncesinde olduğu gibi İngiliz taraftarlara saldırdığını yazdı.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı