Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Tayt giyiyorlar diye milli kürekçileri hastanelik ettiler

  Bahattin TOKNAZ/SAPANCA(Sakarya), (DHA)
  31.05.2008 - 23:21 | Son Güncelleme:

  Sapanca'da düzenlenen Türkiye Kürek Şampiyonası'na katılan Ankara Üniversitesi Kürek takımı, polis merkezine 25 metre mesafede, 25 kişinin tekmeli tokatlı saldırısına uğradı. Sporcular darp edilirken bir sporcu beyin travması geçirerek hastaneye kaldırıldı. Saldırganlar kayıplara karıştı.

  Olay bu akşam saat 19.30 sıralarında meydana geldi. Prof. Dr. Yılmaz Akça başkanlığındaki Ankara Üniversitesi Kürek Takımı'nı oluşturan yaklaşık 14 öğrenci sporcu, akşam yemeği için bir araçla Sapanca Öğretmenevi'ne geldi. Üzerlerinde tayt ve şort olan, bazıları ise ay-yıldızlı milli formayı da giymiş olan sporcular, Sapanca Şehit Albay Güner Ekinci Lisesi önünde araçtan inip öğretmenevine gelirken, bir grup Sapancalı genç, iddiaya göre “İlçe merkezinde böyle taytla-şortla gezmeyin” diyerek onlara çıkıştı. Bu sözler nedeniyle kafile ile gençler arasında çıkan tartışma, bir süre sonra yatıştı.

  SAYILARI 25'E ÇIKAN SALDIRGANLAR

  Yemeğin ardından öğretmenevinden çıkan kürekçilere, kapı önünde bekleyen 3 genç tekme tokat saldırdı. Çıkan kavgaya

  DTP'nin gecesinde çıkan olaylarda 1 kişi ölmüştü


  Adapazarı'nda 27 Nisan gecesi Demokratik Toplum Partisi'nin 'barış ve kardeşlik' gecesi bir grup tarafından basılmak istenmiş, çıkan olaylarda bir kişi kalp krizi geçirerek ölmüştü. Olaylar 5 saat sürmüş ve güçlükle yatıştırılmıştı.

  SAKARYA'DA 27 NİSAN GECESİ YAŞANAN GERGİN SAATLER...

  daha sonra diğer gençler de karıştı. Sayıları 25'i bulduğu belirtilen gençler, kürekçileri dövdükten sonra polis merkezine 25 metre mesafede olan olay yerinden kaçtı.

  Olayda birçok sporcunın aldıkları darbelerle yüz ve vücutlarında morluklar oluşurken, aynı zamanda Milli Takım sporcusu da olan Sait Alican Çiftçi ise kafa travması nedeniyle Adapazarı'ndaki Toyotota-Sa Travmotoloji Hastanesi'ne kaldırıldı.

  Kafile Başkanı Prof. Dr. Yılmaz Akça, kendilerine saldıran Sapancalı gençlerin sayısının 25'i bulduğunu belirtti.

  Olayın ardından bir açıklama yapan Sapanca Kaymakamı Mehmet Ceylan ise, Sapanca'ın turistik bir ilçe olduğunu, Sapancalı gençlere bu hareketin yakışmadığını belirterek, “Çok üzücü bir olay. Bunun sorumlularının yakalanması için araştırmalar devam ediyor. Çalışmalarımız devam ediyor” dedi.


  Etiketler: son dakika
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı