Dünya Haberleri

DÜNYA

  Taylandlı kızın zararını bakın nasıl telafi ettiler

  Kenan KARADENİZ / BANGKOK (DHA)
  08.08.2014 - 01:38 | Son Güncelleme: 07.08.2014 - 16:00

  Tayland'da uyuşturucu satıcısı zannedilerek aracına ateş edilen kız öğrencinin mağduriyeti, örnek alınacak bir şekilde giderildi.

  Taylandlı kızın zararını bakın nasıl telafi ettilerTayland’ın Bang Chan bölgesinden üç polis, uyuşturucu satıcısı zannederek, Chulalongkorn üniversitesinde hukuk okuyan bir kız öğrencinin arabasına ateş açmış ve lastikleri patlayan araç kaza yaparak ağır hasarlı hale gelmişti.

  Olayın üzerinden sadece dört gün geçti ve Tayland devleti yanlış yaptığını anlayarak hatasını telafi etme gayreti içine girdi. Öncelikle genç kızın uyuşturucu ile alakası olmadığı saptandı. Ardından hatalı karar verip ateş açan üç polis cezalandırıldı ve pasif göreve alındı. Silahlarına el konuldu. Bugün de genç kıza hiç kullanılmamış bir spor araç hediye edildi.

  Narkotik Şube Müdürlüğü önüne getirilen araç, Apisada Sajjapanroj adlı mağdur kıza verildi. Aracın değeri tam 20 bin dolar. Sajjapanroj’un kaza yaptığı aracıyla aynı model ve aynı renkti, tek farkı ise bu aracın sıfır olmasıydı. Bu da bir anlamda Tayland devletinin, vatandaşından özür dileme şekliydi.

  Taylandlı kızın zararını bakın nasıl telafi ettiler Taylandlı kızın zararını bakın nasıl telafi ettiler

  Olayın ilk yaşandığı gün ve mahkeme esnasında "Polise güvenim kalmadı" diyen genç kız hediyesinin sevinciyle birlikte, "Umarım bu olaydan tüm polisler ders çıkarır ve zaten yapıyor oldukları güzel işlere devam ederler. Ben de umarım bir gün tekrardan polislere güvenmeye başlarım" dedi.

  Taylandlı kızın zararını bakın nasıl telafi ettiler

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı