Dünya Haberleri

  Tayland 'ana şüpheli'yi de yakaladı

  hurriyet.com.tr
  01.09.2015 - 12:20 | Son Güncelleme:

  Tayland Başbakanı Prayut Chan-ocha, 17 Ağustos'ta Bangkok'ta düzenlenen tapınak saldırısıyla ilgili ikinci bir şüphelinin yakalandığını açıkladı.

  DHA'nın haberine göre, Kamboçya sınırının Tayland tarafındaki Sa Kaeo kontrol noktasında yakalanan şüphelinin üzerinden Çin pasaportu çıktı. Kamboçya'ya geçmeye çalışırken yakalanan bombacının, tanınmamak için güneş gözlüğü ve şapka taktığı bildirildi.

  Tayland Başbakanı, yakalanan kişiyi saldırının "ana şüphelisi" olarak tanımladı ancak bombayı yerleştiren saldırgan olup olmadığını belirtmedi.

  Pasaportta yazılan bilgilere göre, Yusufu Mieraili adındaki şüpheli Uygurların yaşadığı Şincan bölgesinde doğdu ve pasaportunu da yine aynı bölgedeki yetkili makamlardan aldı.

  Tayland ana şüpheliyi de yakaladı

  ÜÇ TÜRK PASAPORTLU ŞÜPHELİ İÇİN YAKALAMA EMRİ

  DHA'nın haberine göre, bombacının yakalanmasının hemen ardından Türk pasaportu taşıdığı belirtilen üç kişi için yakalama kararı çıkarıldı. Ali Jolan, Ahmez Bozoğlan ve ismi belirlenemeyen üçüncü bir kişi için robot resimlerle arama başlatıldı. İsimlerin ve kimliklerin gerçek olup olmadığı henüz bilinmiyor.

  Tayland ana şüpheliyi de yakaladı
  Haklarında yakalama emri çıkarılan Türk kimlikli üç şüphelinin robot resimleri

  Tayland polisi, Cumartesi günü başkent Bangkok'taki bir eve yaptığı baskında sahte Türk pasaportu taşıyan bir yabancıyı tutuklamıştı.

  Tayland ana şüpheliyi de yakaladı YAKALANAN ŞÜPHELİNİN ÜZERİNDEN SAHTE TÜRK PASAPORTU ÇIKTI

  Tayland polisi dün de 20 kişinin öldüğü tapınak saldırısının şüphelilerinden biri olarak olarak gösterilen 26 yaşındaki Taylandlı Wanna Suansan ile birlikte bir şüphelinin daha olduğunu açıklamış ve robot resimlerini yayınlamıştı.

  AFP'nin ulaştığı Suansan, eşiyle birlikte üç aydır Türkiye'de yaşadığını söylemiş ve iddiaları yalanlamıştı.

  Tayland ana şüpheliyi de yakaladı ŞÜPHELİ KONUŞTU: ÜÇ AYDIR TÜRKİYE’DEYİM


  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı