Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tayfur'un hocası sağ kolu oldu

Siyah beyazlı takımın teknik patronu, Tük futbolunu ve oyuncusunu yakından tanıyan Koch’a onay verdi. Alman çalıştırıcı ayrıca kondisyonerlik görevi de yapacak.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

TÜRK futbol kamuoyu onu Christoph Daum’la tanıdı. 1993-94 sezonunun ikinci yarısında Daum ile beraber ilk kez Almanya dışına çıkıp, Beşiktaş’ın yardımcılığını yapan Koch, tekrar siyah beyazlı yuvaya döndü. 1994-95 sezonunda şampiyonluk tadan, daha sonraki sezon ligin son 2 maçında takımın başında çıkan yardımcı antrenör, 2001’de yine Daum’la birlikte Kartal’ın başına geldi. Ancak ikili bu sefer 1,5 yıllık sezonda başarılı olamadı.
Almeida kalıyor
Daum’un olduğu zaman kondisyonerlik, olmadığı zaman da antrenörlük yapan Koch bu sefer Beşiktaş’ta görev aldığı dönemde talebesi olan (2001 yılında) şimdinin teknik direktörü Tayfur Havutçu’nun sağ kolu olacak. Türk futbolunu ve oyuncusunu yakından bilen Koch için Havutçu’nun olumlu görüş verdiği iddia edildi.
Almeida kalıyor
Portekiz’in Norveç’le oynayacağı Avrupa Şampiyonası eleme grubu maçı için kadroya çağrılan Hugo Almeida, dün basın mensuplarının karşısına çıktı. Sporting Lizbon’un teklifini doğrulayan Portekizli golcü, buna karşın kariyerini Beşiktaş’ta sürdüreceğini açıkladı. Almeida, “Sporting gibi büyük bir kulübün benimle ilgilenmesi mutluluk verici. Ancak kendilerine teşekkür etmekten başka yapacağım bir şey yok. Çünkü Beşiktaş’la sözleşmem devam ediyor ve ayrılmayı düşünmüyorum” diye konuştu.

Ümit Özat: İşini çok iyi bilir

Tayfur Havutçu onunla çalıştı. Onun kişiliğini biliyordur. Bu işi en iyi bilenlerden bir tanesidir. Benim çalıştığım hocalar içinde onun üzerine bir kondisyoner yok. İşini yapar.

Önder Turacı: Hem sever hem döver!

Çok iyi bir insan. İnanılmaz profosyenel biri. Çalıştırma şekli çok güzel. Çok şakacı ve eneşeli. Antrenman öncesi sever, idmanda ise adeta döverdi. Gerçekten çok iyi bir antrenör.

Kemal Aslan: Alman disiplininde

Klasik Alman disiplininide olan biri. Oyuncularla devamlı şakalaşan işini iyi yapan birisidir. Çalıştığım en iyi kondisyonerlerden birisi. 20 yılır Türk insanıyla iç içe.


Bunları da Beğenebilirsiniz