ANKARA HABERLERİ

Tavuk gübresi koku saçıyor

Hürriyet Haber
27.03.2017 - 15:02Son Güncelleme :

Elmadağ Edige Mahallesi yakınlarındaki bir tavuk çiftliğinden çevreye tavuk gübresi kokusu ve sineklerin yayılmasına mahalleli tepki gösteriyor.

Hürriyet Haber

Çevre ve şehircilik Bakanlığı'na yazılı dilekçe verdiklerini ancak konuya çözüm üretilmediğini belirten mahalle sakinleri, “Yayılan tavuk gübreleri, havaların ısınması ile çok kötü kokuların yanı sıra sinek üretiyor. Etrafa yayılan sinekler evlerimize mikrop taşıyor. Aynı zamanda meyve ve sebze bahçelerime gelerek etrafımızı simsiyah sinek bulutları kaplarken yaz aylarında dayanılmaz hale geliyor. Bu duruma çevreden sorumlu kurumların çözüm üretmesini bekliyoruz" diyerek tepkilerini dile getirdiler. Hüseyin ÖZBALI/DHA

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Tavuk gübresi koku saçıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 27 Mart 2017 tarihinde saat 15 02’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tavuk gübresi koku saçıyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı