KÜTAHYA HABERLERİ

Tavşanlı’ya Yeni Hükümet Konağı

IHA
10.09.2015 - 19:35Son Güncelleme :

HÜKÜMET KONAĞI TEMEL ATMA TÖRENİ VALİ ŞERİF YILMAZ

IHA

Kütahya’nın Tavşanlı ilçesinde, kaymakamlığın yeni hizmet binasının temeli yapılan törenle atıldı.
Temel atma törenine Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, Tavşanlı Kaymakamı Numan Hatipoğlu, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Vural Kavuncu ve Şükrü Nazlı, daire müdürleri ile vatandaşlar katıldı.
Yaklaşık 16 bin 500 metrekare alana üzerine kurulacak olan ve 2 buçuk yılda bitirilmesi hedeflenen Hükümet Konağı 12 milyon 500 bin TL’ye mal olacak.
Vatandaşların tek bir çatı altında bürokratik işlemleri çözmesi için yapılan Hükümet Konağında, İlçe Özel İdare Müdürlüğü, Vergi dairesi, SGK Hizmetleri Müdürlüğü, Sosyal Dayanışma ve Yardımlaşma Vakfı, Nüfus Müdürlüğü, Kaymakamlık Makamı ve Yazı işleri Müdürlüğü, Mahalli İdareler Şefliği, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tapu Kadastro Müdürlüğü hizmet verecek.
Törende konuşan Kütahya Valisi Şerif Yılmaz, “Ülkemizin kalkınması ve hizmetlerin yürümesi için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Ülke 50 yıl öncekinin ülkesi değil, Kütahya 2 yıl önceki Kütahya değil, Tavşanlı 2 yıl önceki Tavşanlı değil, 2 yıl önce geldiğimde Tavşanlı-Kütahya yolunda çalışmalar vardı. Şimdi yapılan sıcak asfaltı, duble yollarla çok kısa süre mesafeleri kat edebiliyoruz. Hızlı trenle ilgili çalışmalar devam ederken, mevcut tren yollarında iyileştirme yapılıyor” dedi.
2 yıl içinde Kütahya ve ilçelerine yapılan çalışmalarla ilgili bilgi veren Yılmaz, Tavşanlı Hükümet Konağı’da, Hükümet Konaklarının yenilenmesi kapsamında yapılan bir çalışmadır. Tavşanlı ve Hisarcık Hükümet Konakları programda yoktu, vekillerin çalışması sonucu bunları da programa aldık. Hisarcık Hükümet Konağı yapım çalışmaları devam ediyor. Simav Hükümet Konağı tamamlandı. Tavşanlı Hükümet Konağı, Kütahya’ya yapılacak olan Hükümet konağından daha büyük olacak. Nedeni de, Buradaki emniyet, tarım ve birkaç kurum hariç diğer kurumların tamamını içinde alacak şekilde planladık. Vatandaşlarımız resmi işlemleri için farklı farklı kurumlara gitmeyecekler. İşte biz bunları yaparken, bu ülkenin kalkınmasına, gelişmesine, insanların huzurlu bir şekilde yaşamasına rahatsız olanlar var. Bu içimizde de var, dışımızda da var. Huzur olmazsa, kargaşa olursa, ne ekonomimiz, ne siyasetimiz, ne bürokrasimiz, ne devletimiz rahat çalışamaz. Bu nedenle bizim birlik beraberlik için olmamız gerekir” şeklinde konuştu.
Yeni Hükümet Konağı’nın temeli, Vali Şerif Yılmaz, Kaymakam Numan Hatipoğlu, AK Parti Kütahya Milletvekilleri Vural Kavuncu, Şükrü Nazlı ve müteahhit firma yetkilisi ile birlikte butona basılarak atıldı.(Tİ-EFE)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kütahya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kütahya ilinden Tavşanlı’ya Yeni Hükümet Konağı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 19 35’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tavşanlı’ya Yeni Hükümet Konağı haberi güncellenecektir.

KÜTAHYA NAMAZ VAKİTLERİ

07 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:14
 • Guneş
  08:00
 • Öğle
  13:03
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:44
 • Yatsı
  19:18
Sayfa Başı