TAV'ın Makedonya'daki projesi ertelendi

A.A
27.08.2009 - 15:24 | Son Güncelleme:

Makedonya Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı, TAV Havalimanları Holding'in işletme hakkını kazandığı Üsküp'teki "Alexander the Great" ve Ohrid'deki "St Paul the Apostle" Uluslararası Havalimanı ile yapımını üstleneceği Shtip Kargo Havalimanı projesinin 2010 yılı Mart ayına ertelendiğini açıkladı.

Açıklamada, projenin daha önce de ertelendiği hatırlatılarak, TAV ile yapılan anlaşmanın iptal edilmediği bildirildi.

Makedonya Ulaştırma ve İletişim Bakanlığı arasında imzalanan sözleşme gereği TAV'ın Üsküp'teki "Alexander the Great" ve Ohrid'deki "St Paul the
Apostle" Uluslararası havalimanlarının işletmesini geçen yıl Aralık ayında üstlenmesi gerekiyordu. Sözleşmeye göre her iki havalimanının işletmesi, 20 yıl süreyle TAV tarafından gerçekleştirilecek. Ayrıca İştip Kargo Havalimanı'nın yapımını da üstlenecek olan TAV, bu inşaatı 2011 yılının ikinci yarısında tamamlamayı hedefliyor.

Sözleşme, TAV'ın, işletmesini üstleneceği havalimanlarında yolcu ve hava yolu sayısını artırmak için teknik altyapıyı da kapsayacak şekilde modernizasyon çalışması yapmasını da öngörüyor.

Makedonya Ulaştırma ve İletişim Bakanı Mile Yanakievski, toplam değeri 200 milyon avroyu bulan projenin başlama tarihinin küresel krizin yarattığı finans sorunları yüzünden geciktiğini söyledi.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı