İSTANBUL HABERLERİ

TAV Bilişim, havacılıktan sonra sağlık sektöründe

DHA
02.05.2017 - 10:41Son Güncelleme :
DHA

Faik KAPTAN-İbrahim YILDIZ/İSTANBUL,(DHA) DENEYİM ve uzmanlıklarını TAV Havalimanları’nın işletmesini üstlendiği havalimanlarında yapan TAV Bilişim Hizmetleri, bu kez sağlık sektörü ile buluşarak Türkiye’nin en büyük şehir hastanelerinden biri olan Isparta Şehir Hastanesi'nin bilişim alt yapısını ve sistemini kurdu.

 TAV Bilişim Hizmetleri Genel Müdürü Binnur Güleryüz Onaran, üç kıtada ve 31 havalimanında bilişim hizmetleri verdiklerini belirterek, “TAV Bilişim Hizmetleri olarak deneyim ve uzmanlığımızı havalimanları dışına da taşıyarak sağlık sektörü ile buluşturduk. Kamu-Özel İşbirliği modeliyle inşa edilen ve 1,1 milyar liralık yatırımla hayata geçirilen 755 yatak kapasiteli Isparta Şehir Hastanesi’nin tüm bilişim altyapısı ve sistemleri TAV Bilişim tarafından kuruldu” dedi.

 Binnur Güleryüz Onaran, bu girişimin bir referans olacağını belirterek, şunları söyledi:

 “7/24 yaşayan havalimanlarına sunduğumuz kritik bilişim çözümlerimizi ve deneyimlerimizi yine 7/24 yaşayan sağlık sektörü için kuruyor, geliştiriyor ve yaşatıyor olmamız bizim için gurur verici bir tablo. Havacılık sektörü dışındaki bilgi tecrübemizi sağlık alanına da aktarabiliyor olmamız, bundan sonraki farklı sektörlere vereceğimiz hizmet için bir referans olacaktır. Bu vesile ile öncelikle Türk halkının hizmetine açılan hastanenin hayırlı olmasını diliyor ve Türkiye’nin bilişim alanında ne kadar başarılı olup yol kat ettiğinin altını bir kez daha çizmek istiyorum.”

(FOTOĞRAF)

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İstanbul haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İstanbul ilinden TAV Bilişim, havacılıktan sonra sağlık sektöründe hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Mayıs 2017 tarihinde saat 10 41’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça TAV Bilişim, havacılıktan sonra sağlık sektöründe haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

01 Aralık 2017, Cuma
 • İmsak
  06:15
 • Guneş
  08:02
 • Öğle
  13:04
 • İkindi
  15:29
 • Akşam
  17:45
 • Yatsı
  19:20
Sayfa Başı