« Hürriyet.com.tr
MENÜ

TAU, Oktay Mahmuti'den vazgeçti

İspanya'nın TAU Ceramica Vitoria Kulübü, Türk antrenör Oktay Mahmuti'ye istediği iki yıllık sözleşmeyi vermeyerek, Hırvat Neven Spahija'ya yöneldi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME
Antrenör arayışında ilk tercih olarak Efes Pilsen'in eski antrenörü Oktay Mahmuti'ye yönelen İspanyol ekibi, Türk antrenörün 2 yıllık kontrat ve maaşının Avrupa'daki üst düzey bir kulübe yakışır şekilde olması, isteklerine karşılık vermedi.

Bask kulübü, Mahmuti'ye sadece 1 yıllık kontrat önerirken, alınacak sonuçlara göre geleceğin belirlenmesini istemişti.
TAU'yu yakından izleyen Bask basını, Mahmuti ile anlaşamayan TAU'nun yeni tercihinin Maccabi Tel Aviv'in eski antrenörü Spahija olarak gösterirken, Diario de Alava gazetesine kısa bir demeç veren Hırvat antrenör, “Üzgünüm, şu anda konuşamam. Çünkü profesyonel biriyim ama sadece önümüzdeki günlerde Bilbao'ya gelerek TAUlu yöneticilerle konuşabileceğimi söyleyebilirim” dedi.

Öte yandan Avrupa'da son yıllarda başarılı bir grafik çizen ancak geçen sezon hiçbir kupa kazanamayan, yıldız oyuncusu Luis Scola'yı NBA'ye kaptıran ve bazı yıldız oyuncularının da takımdan ayrılma isteklerine engel olamayan TAU, İspanyol basketbol eleştirmenlerince “krizde” olarak gösteriliyor.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler