BİTLİS HABERLERİ

Tatvan'da toplanan kar ilçe dışına taşındı

AA / Servet Taşdemir
24.02.2016 - 17:20Son Güncelleme :

- Belediye Başkan Yardımcısı Menteş: "21 iş makinesi ve 80 personelle sürdürdüğümüz kar temizleme çalışması kapsamında, ilçe merkezinden 5 bin kamyon kar ilçe dışına taşındı"

AA / Servet Taşdemir

BİTLİS (AA) - Bitlis'in Tatvan ilçesinde biriken kar, iş makineleriyle ilçe dışına taşındı.

Belediye Başkan Yardımcısı Abdulbaki Menteş yaptığı açıklamada, mevsimde kar yağışının etkili olduğu ilk günden beri 5 bin kamyon kar taşıdıklarını söyledi.

Karla mücadele çalışmalarının aralıksız yürütüldüğünü ifade eden Menteş, şöyle konuştu:

"Her kar yağışında kar temizleme çalışması yürüttük. Gece ve gündüz demeden aralıksız şekilde çalışarak çarşı merkezini tamamen kardan temizledik. 21 iş makinesi ve 80 personelle sürdürdüğümüz kar temizleme çalışması kapsamında, ilçe merkezinden 5 bin kamyon kar dışına taşıdık. Şu anda çarşı merkezinde kar yok. Çalışmalarımız cadde, sokak ile mahallelerde devam ediyor. Vatandaşımızın mağdur olmaması için çalışmalarımız aralıksız devam edecek."

Vatandaşlar da ilçe merkezinin kardan temizlenmesinin mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan'da toplanan kar ilçe dışına taşındı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 17 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan'da toplanan kar ilçe dışına taşındı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı