BİTLİS HABERLERİ

Tatvan’ın 7 Sodes Projesi Onaylandı

IHA
24.08.2015 - 15:22Son Güncelleme :

YEREL HABERLER BİTLİS

IHA

Bitlis’in Tatvan ilçesindeki farklı kurum, kuruluş ve derneklerce hazırlanarak SODES’e sunulan projelerden 4’ü asil ve 3’ü yedek olmak üzere 7 projesi onaylandı.
Kalkınma Bakanlığı’nca uygulanan Sosyal Destek Programı (SODES) 2015 yılı sonuçları açıklandı. Yerel dinamikleri harekete geçirerek yoksulluk, göç ve kentleşmeden kaynaklanan sosyal sorunları gidermek, değişen sosyal yapının ortaya çıkardığı ihtiyaçlara karşılık vermek, toplumsal dayanışma ve bütünleştirmeyi güçlendirmek, toplumun dezavantajlı kesimlerinin ekonomik ve sosyal hayata daha aktif katılmalarını sağlamak amacıyla Kalkınma Bakanlığı’nca uygulanan 2015 yılı SODES kapsamında Bitlis’in Tatvan ilçesinden sunulan projelerden 4’ü asil ve 3’ü yedek olmak üzere 7’si onaylandı.
Onaylanan asil projeler arasında Tatvan Esnaf Ve Sanatkarları Odası’nın “Gelin Birlikte Çalışalım”, Tatvan Ticaret ve Sanayi Odası’nın “Unutulmaya Yüz Tutmuş Sanatlar”, Tatvan Belediye Başkanlığı’nın “Toplumsal Dayanışma ve Mesleki Yeterlilik”, Özgür Düşünce ve Eğitim Hakları Derneği Tatvan Şubesi’nin “Erdemli Gençlik, Erdemli Toplum” projeleri yer alırken, yedek projelerde ise Tatvan Köylere Hizmet Götürme Birliği Başkanlığı’nın “SODES’le Spora Merhaba”, Tatvan Olimpiyat Spor Kulübü Derneği’nin “Engelimle Ben De Varım” ve Saadet Camii İdame Kültür Eğitim Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği’nin “Sorunun Değil Çözümün Parçası Nesiller” isimli projeler yer aldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan’ın 7 Sodes Projesi Onaylandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 22’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan’ın 7 Sodes Projesi Onaylandı haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
23 Kasım 2017, Perşembe
 • İmsak
  05:13
 • Guneş
  06:55
 • Öğle
  12:09
 • İkindi
  14:45
 • Akşam
  17:02
 • Yatsı
  18:32
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı