BİTLİS HABERLERİ

Tatvan ESO Başkanı Tekin’den Borçların Ertelenmesi Talebi

IHA
02.10.2015 - 10:29Son Güncelleme :

TATVAN ESO BAŞKANI EMRULLAH TEKİN, ESNAFLARIN BORÇLARININ ERTELENMESİNİ TALEP ETTİ

IHA

Bitlis’in Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Emrullah Tekin, doğu ve güneydoğudaki esnafların tamamı bölgede yaşanan olumsuz olaylardan dolayı ekonomik anlamda etkilendiği ve bu nedenle esnafların vergi ve prim borçlarının bir yıl ertelenmesi gerektiğini söyledi.
Bölgedeki esnafın durumuyla ilgili değerlendirmede bulunan Tatvan ESO Başkanı Tekin, barış sürecinin bozulması ve şiddet olaylarının artmasıyla birlikte özellikle doğu ve güneydoğudaki esnafın işlerinin tamamen durma noktasına getirdiğini belirtti. Yaşanan olumsuz olaylar nedeniyle doğu ve güneydoğudaki esnafların zor günler geçirdiğini ifade eden Tekin, esnafların vergi ve prim borçları bir yıl ertelenmesi gerektiğine dikkat çekerek, “Barış sürecinin bozulması ve şiddet olaylarının artmasıyla özellikle doğu ve güneydoğudaki esnafın işlerini tamamen durma noktasına getirdi. Bu nedenle bölgede yaşanan olumsuz olaylardan dolayı ekonomik anlamda etkilenen doğu ve güneydoğudaki esnafın vergi ve prim borçları bir yıl ertelenmelidir. Çek ve senet ödemelerini aksatanların kara listeye girmesi önlenmelidir. Ekonomik olarak en çok biz esnaf camiası mağdur oluyoruz. Gerekli tedbirler bir an evvel alınmasını yetkililerden bekliyoruz, amasız ve acabasız olarak talep ediyoruz. Zira bu önlemler ivedi şekilde alınmazsa önümüzdeki süreçte birçok esnaf kapsına kilit vurmak zorunda kalacağı gibi bölge ekonomisinde de büyük bir daralma ile karşı karşıya kalmış olacağız. Bu anlamda acil şekilde tedbir alınmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan ESO Başkanı Tekin’den Borçların Ertelenmesi Talebi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 10 29’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan ESO Başkanı Tekin’den Borçların Ertelenmesi Talebi haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  05:28
 • Guneş
  07:12
 • Öğle
  12:16
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı