BİTLİS HABERLERİ

Tatvan’dan 39 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Gidecek

IHA
20.08.2015 - 15:15Son Güncelleme :

TATVANLI HACI ADAYLARINA HAC ÖNCESİ SEMİNER VERİLDİ

IHA

Bitlis’in Tatvan ilçesinden bu yıl 22’si bayan 17’si erkek olmak üzere toplam 39 hacı adayı kutsal topraklara gidecek.
Tatvan İlçe Müftülüğü’nün çalışmaları ile ilgili bilgi veren Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, bu yıl ilçeden 28’i Diyanet ve 11’i de şirketler üzerinden olmak üzere 39 hacı adayının kutsal topraklara gideceğini söyledi. İlçe Müftülüğü tarafından hacı adaylarına refakat etmek üzere biri bayan 5 personelin görevlendirildiğini belirten Kaymakam Murat Erkan, ayrıca İlçe Müftülüğü tarafından hac öncesi, hacı adaylarına yönelik iki gün devam eden seminerler düzenlediğini ifade etti.
Bu hafta itibariyle hacı adayları ile ilgili iş ve işlemlerin tamamlanacağını kaydeden Kaymakam Erkan, “İlçemizden bu yıl 22’si bayan 17’si erkek olmak üzere toplam 39 hacı adayı kutsal topraklara gidecek. Bunlardan 28’i Diyanet, diğer 11’i ise şirketler aracılığıyla gidecek. Müftülüğümüz tarafından hacı adaylarına refakat etmek üzere biri bayan 5 personel görevlendirildi. Hac vazifesiyle ilgili hac öncesi yine müftülüğümüz tarafından hacı adaylarına yönelik iki günlük bir seminer düzenlendi. Bu seminerle hac vazifesinin nasıl yerine getirileceği kafile hocaları tarafından hacı adaylarımıza detaylı olarak anlatıldı. Gidecek olan hacı adaylarımıza ayrıca gerekli elbise ve kitapları da verildi. Bu hafta itibariyle hacı adaylarımızla ilgili gerekli iş ve işlemler tamamlandı. Allah’ın izniyle de ilçemizde düzenleyeceğimiz uğurlama programı ile hacı adaylarımızı 22 Ağustos günü kutsal topraklara uğurlamış olacağız. Ben bu vesile ile tüm hacı adaylarımızın yolunun açık olmasını diliyor, şimdiden haclarının kabul olmasını Cenab-ı Hak’tan niyaz ediyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan’dan 39 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Gidecek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 20 Ağustos 2015 tarihinde saat 15 15’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan’dan 39 Hacı Adayı Kutsal Topraklara Gidecek haberi güncellenecektir.

BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:29
 • Guneş
  07:13
 • Öğle
  12:17
 • İkindi
  14:44
 • Akşam
  16:59
 • Yatsı
  18:32
Sayfa Başı