BİTLİS HABERLERİ

Tatvan’da “TEOG İzleme Komisyonu” Kuruldu

IHA
17.10.2015 - 08:46Son Güncelleme : 17.10.2015 - 08:47

BİTLİS'İN TATVAN İLÇESİNDE TEOG İZLEME KOMİSYONU KURULDU

IHA

Bitlis’in Tatvan ilçesinde öğrencilerin durumlarını takip etmek ve eğitimdeki başarılarını arttırmak amacıyla Tatvan Kaymakamlığı Başkanlığındaki Proje Koordinasyon Merkezi’nin hazırlamış olduğu proje kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde TEOG İzleme Komisyonu kuruldu.
Her branştan bir eğitimcinin yer aldığı komisyon, Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından ilçede açılan Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının amacına ulaşmasına katkı sunmayı amaçlıyor. Komisyon ayrıca yıl boyunca, açılan kurslarda yer alan öğrencilere gerekli kaynakların temin edilmesi, öğretmenler arasında bilgi ve deneyimin aktarılması noktasında köprü vazifesi yapacak. Öğrenciler açısından oldukça önemli ve faydalı olan bu projenin her adımı titizlikle takip edilerek, proje kapsamında her türlü eğitim materyalleri, kaynak ve dokümanlar temin edilerek öğrencilerin bunlardan istifade etmesi ve bu sayede de öğrencilerin başarı noktasındaki beklentilerine ulaşması sağlanmış olacak.
Oluşturulan komisyon ile ilgili bilgi veren Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, “Komisyonun kuruluş amacı doğrultusunda oluşturulan bütçe ile de öğrencilerimiz için gerekli her türlü eğim materyalleri, kaynak ve dokümanlar temin edilerek öğrencilerin bundan istifade etmesi sağlanacak. Kaymakamlık olarak bizde projeye destek sunma noktasında elimizden geleni yapacağız. Bu anlamda ben gerek komisyonda görev alan öğretmenlerimize ve gerekse idarecilerimiz ve milli eğitim ekibine bu konuda inanıp, güveniyorum. Ayrıca öğrencilerimizin de bu çabaların karşılığı kat kat vereceğine inanıyorum. İnşallah komisyonumuzun başarılı çalışması sayesinde gerek öğrencilerimizin ve gerekse ilçemizin eğitim alanındaki başarısına katkı sunulmuş olacaktır. Ben komisyonun ilçemize, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum" dedi.
“KOMİSYON, İLK TOPLANTISINI ÖĞRETMENLERLE YAPTI”
Öte yandan, oluşturulan komisyon ilk toplantısı İlçe Milli Eğitim Müdürü Abdullah Yüzer Başkanlığında, TEOG Kurslarında görev alacak olan öğretmenlerle yaptı.
İlçe Halk Eğitim Merkezinde yapılan toplantıda, oluşturulan komisyonun çalışma, usul ve esaslarıyla ilgili öğretmenlere bilgi verilirken, öğretmenlerden beklentiler, başarının arttırılması noktasında öneriler sunularak bu konularda öğretmenlerle fikir alışverişinde bulunuldu.
İlk toplantısını TEOG Kurslarında görev alacak olan öğretmenlerle yapan komisyon, önümüzdeki hafta ise ikinci toplantısını okul müdürleriyle yapacak.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan’da “TEOG İzleme Komisyonu” Kuruldu hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Ekim 2015 tarihinde saat 08 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan’da “TEOG İzleme Komisyonu” Kuruldu haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Eylül 2017, Salı
  • İmsak
   04:11
  • Guneş
   05:49
  • Öğle
   12:16
  • İkindi
   15:45
  • Akşam
   18:22
  • Yatsı
   19:48
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı