BİTLİS HABERLERİ

Tatvan’da Eğitim Ve Öğrenci Koçluğu Eğitim

IHA
21.10.2015 - 13:43Son Güncelleme :

TATVAN'DA EĞİTİM VE ÖĞRENCİ KOÇLUĞU EĞİTİM PROGRAMI BAŞLADI

IHA

Bitlis’in Tatvan Kaymakamlığı’nın girişimleri ile ilçede açılan ve bir hafta devam edecek olan “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu” eğitim programı başladı.
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi bünyesindeki eğitim ve öğrenci koçluğu alanında uzman iki akademisyen tarafından Kaymakamlık Proje Koordinasyon Merkezi/nde verilmeye başlayan eğitim programı kapsamında öğretmenlerin öğrencileriyle kurduğu iletişimi anlamlı ve güçlü hale getirmek, çağımızın değişen dinamiklerine uyum sağlama ve yeni kuşakların ihtiyaçlarını anlama konularında kişilere farklı bakış açıları kazandırılması amaçlanıyor. Eğitimlerde ayrıca teorik bilgilerin yanı sıra, kursiyerlerle bire bir uygulamalı eğitim yapılıyor.
Düzenlenen Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitim programının önemine vurgu yaparak program içeriğiyle ilgili bilgi veren Tatvan Kaymakamı Murat Erkan, “Eğitim ve Öğrenci Koçluğu, gençlerin güçlü kişilik özelliklerini ortaya çıkarmak, öğrenci olma kimliklerini anlamak, akademik başarılarını artırmak, gelecek hedeflerini belirlemek gibi çalışmalara profesyonel temelli koçluk bakış açısıyla yapıcı çözümler sunan bir programdır. Ayrıca, eğitim ve öğrenci koçları; gençlerin içten gelen motivasyon kaynaklarını anlayıp, hayata geçiren, hedeflerini belirleyerek kendi geleceklerini kendileri şekillendiren, davranışlarından sorumluluk alabilen, başarılı, özgüvenli ve mutlu bireyler olmalarına destek verir. Bu anlamda bizde bu eğitim programını ilçemizde açmakta fayda gördük" dedi
Eğitimin bir hafta devam edeceğini belirten Murat Erkan, "Bu programın ardından kursu başarıyla tamamlayan kursiyerlerimiz ilçemizde bu alanda çalışmalar yapacak. Eğitimin son günü yapılacak yazılı sınavdan başarılı olan kursiyerlere Dokuz Eylül Üniversitesi onaylı sertifika verilecektir. Alınan bu sertifika ile öğretmenler öğrenci koçluğu alanında faaliyet gösterebilir ve okullarda egzersiz açabileceklerdir. Yapılacak olan çalışmalar ile başarılı sonuçlar elde edileceğine inanıyorum. Ben bu vesile ile programa katılan tüm kursiyerimize başarılar diliyorum” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan’da Eğitim Ve Öğrenci Koçluğu Eğitim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 21 Ekim 2015 tarihinde saat 13 43’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan’da Eğitim Ve Öğrenci Koçluğu Eğitim haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  17 Ekim 2017, Salı
  • İmsak
   04:38
  • Guneş
   06:15
  • Öğle
   12:08
  • İkindi
   15:14
  • Akşam
   17:40
  • Yatsı
   19:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı