BİTLİS HABERLERİ

Tatvan’da 2016 Yılı Üretim Sezonu ÇKS Kayıtları Başladı

IHA
10 Eylül 2015 - 12:11Son Güncelleme : 10 Eylül 2015 - 12:12

YEREL HABERLER BİTLİS

IHA

Bitlis’in Tatvan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü, ilçedeki koyun ve keçi yetiştiricilerinin 2015 yılında yapılacak anaç, koyu ve keçi desteklemelerinden faydalanabilmek için 27 Kasım 2015 tarihine kadar Çiftçi Kayıt Sistemine (ÇKS) başvurarak kayıt yaptırmaları gerektiğini duyurdu.
Tatvan Gıda, Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 2015 yılında yapılacak Anaç Koyun Keçi Desteklemeleri kapsamında koyun keçi yetiştiricilerinin 27 Kasım tarihine kadar Koyun Keçi Kayıt Sistemine başvurarak kayıt yaptırmaları gerektiğini belirtilerek, kayıt yaptırmayan yetiştiricilerin desteklemelerden faydalanmayacağını belirtildi. Yapılan yazılı açıklamada şu bilgilere yer verildi:
“Koyun ve keçi yetiştiriciliği yapan, damızlık koyun-keçi yetiştiricileri birliklerine üye, hayvanları Koyun Keçi Kayıt Sistemi (KKKS) ve Koyun-Keçi Bilgi Sistemine (KKBS) kayıtlı yetiştiriciler, anaç hayvan başına yılda bir kez olmak üzere desteklemeden yararlandırılırlar. Desteklemeden yararlanmak isteyen yetiştiriciler, KKKS "de işletme ve hayvan bilgilerinin güncellenmesini sağlayarak, güncellenmiş hayvanlarının kulak numaraları listesi bulunan dilekçeyi destekleme başvurusunda bulunmak üzere 1 Eylül 2015 - 27 Kasım tarihleri arasında üyesi olduğu birliğe verir. Desteklemeye esas bilgilerde KKKS kayıtları esas olup, bu sistemde hayvan ve işletme bilgilerinin güncellenmesinden (ölüm, kesim, satış gibi) ve kayıtlarının doğruluğunun takibinden yetiştirici sorumludur. 27 Kasım tarihinden sonra KKKS’ye kaydedilen veya güncellenen işletme ve hayvanlar desteklemeden faydalandırılmaz. Yetiştiriciler, herhangi bir nedenle ’Koyun ve Keçi Türü Hayvanların Tanımlanması Tescili ve İzlenmesi Yönetmeliği’ hükümlerine uygun olarak gerekli bildirimleri yapılmayan koyun keçi türü hayvanların hareket, ölüm, kesim, işletmede zorunlu kesimleri ile yetiştiricinin kendisine ve işletmesine ait bilgilerin bildirim süresine bakılmaksızın 31 Aralık tarihine kadar idari para cezası uygulanmadan işletmelerdeki hayvan varlığının güncellenmesinin yapılmasını sağlayacaktır. Desteklenecek Anaç koyun-keçilerin aynı ırktan olma şartı aranmaz, anaç koyun-keçiler 1.9.2014 tarihinde ve öncesinde doğmuş olmalıdır. Birlikler tarafından il-ilçe müdürlüklerine teslim edilmiş olan müracaat listesinde başvurusu bulunmayan yetiştiriciler desteklemeden faydalandırılmaz. Destekleme ödemesi anaç koyun-keçinin 27 Kasım tarihinde KKKS ve KKBS’de aynı işletmede kayıtlı olması şartıyla işletme sahibine yapılır. Hayvanların 27 Kasım tarihi sonrasında il-ilçe müdürlüğünün yapacağı yerinde kontrol tarihine kadar geçen süre içerisinde aynı işletmede olması zorunludur. Göçer yetiştiriciler; il içi nakillerinde nakil belgesiyle, il dışı nakillerinde ise veteriner sağlık raporu ile hayvanların bulunduğu yerin il-ilçe müdürlüklerine müracaat ederek hayvan tespitlerini yaptırtırlar. İl dışı nakillerde veteriner sağlık raporu ile nakledilmeyen yetiştiricilerin hayvan tespitleri yapılmaz ve desteklemeden faydalandırılmaz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan’da 2016 Yılı Üretim Sezonu ÇKS Kayıtları Başladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Eylül 2015 tarihinde saat 12 11’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan’da 2016 Yılı Üretim Sezonu ÇKS Kayıtları Başladı haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  24 Ağustos 2017, Perşembe
  • İmsak
   03:42
  • Guneş
   05:27
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   16:08
  • Akşam
   19:02
  • Yatsı
   20:33
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı