BİTLİS HABERLERİ

Tatvan’da 150 Kursiyere Girişimcilik Sertifikası Verildi

IHA
08 Ekim 2015 - 16:36Son Güncelleme : 08 Ekim 2015 - 16:37

TATVAN'DA 150 KURSİYERE SERFİKLARI VERİLDİ

IHA

Bitlis’in Tatvan Esnaf ve Sanatkarlar Odası (ESO), Halk Eğitimi Merkezi ve KOSGEB Van Hizmet Merkezi Müdürlüğü’nün işbirliği Tatvan’da açılan girişimcilik kursunu başarıyla tamamlayan 150 kursiyere törenle sertifikaları verildi.
Tatvan Halk Eğitimi Merkezi’nde düzenlenen sertifika töreninde konuşan Bitlis Valisi Ahmet Çınar, kursu başarıyla tamamlayarak sertifika almaya hak kazanan kursiyerleri tebrik etti. Girişimciliğin önemine de vurgu yapan Vali Çınar; esnaf, ticaret ve girişimci örgütlenmeleri ile sendikaların büyüdüğüne dikkat çekerek, “Yeter ki işin takipçisi olalım ve çaba sarf edelim, arkasında Allah’ın izniyle çok güzel ve hayırlı sonuçlar doğuracak. Diyelim ki bugün Nemrut’ta bir proje yapacak olursak, iş adamları gelip sermaye dökerek tesisler kurma girişimlerinde bulunur. Tek istekleri onlara fırsat verilsin. Bunlar bu çağın bir güzelliğidir. Ülkemizin artık güçlendiğinin, sermaye birikiminin, sermayenin arttığının göstergesidir. Girişimcilik çok önemlidir. Esnaf, iş adamı, girişimci, hepsi hakikaten başımızın tacıdır. İnsana ekmek veriyorlar. Kimi 5 kişiye, kimi 500 kişiye istihdam sağlıyor. Ülkede alın teri çoğalıyor” diye konuştu.
Girişimcilik eğitimi kursu için yoğun bir taleple karşılaştıklarını belirten Tatvan ESO Başkanı Emrullah Tekin ise, ilçede her geçen gün girişimci sayısının arttığına vurgu yaptı. Kursiyerlerin aldıkları eğitim ve belge ile KOSGEB’ten 30 bin TL hibe, 70 bin TL’de iki yıl sonra geri ödemeli sıfır faiz ile kredi alabileceklerini ifade eden Tekin, girişimciler sayesinde işsizliğin her geçen gün azalacağını kaydetti. Tekin, “İnşallah gerek bölgemiz ve gerekse bölgemiz adına başta en temel sorunlarımızdan olan işsizlik sorununun çözümüne, girişimciliği teşvik etmek suretiyle kısmen de olsa katkı sağlayacağına inanıyoruz. Bilhassa önem verdiğimiz bu kurs için emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz. Girişimcilik eğitimi alıp, aldıklarını eğitim sonucunda girişimcilik ve üretkenlik anlamında ufku genişleyen ve sertifika almaya hak kazanan kursiyerimiz yaşamlarının ileri yıllarında aldıkları eğitimi pratiğe geçirip, kentimizin ve ülkemizin ekonomisine ivme kazandıracak girişimlerde bulunmalarını temenni ediyoruz. Yine bu noktada Tatvan ESO olarak, girişimci her birey için elimizden gelen desteği sunacağımızı belirtirken, hepsine yeni iş hayatlarında başarılar diliyorum" şeklinde konuştu.
Yapılan konuşmaların ardından Vali Çınar, Kaymakam Murat Erkan, Tatvan Belediye Başkanı Fettah Aksoy ile kurum amirleri tarafından kursiyerlere sertifikaları verilerek, toplu fotoğraf çekimi yapıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Bitlis haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Bitlis ilinden Tatvan’da 150 Kursiyere Girişimcilik Sertifikası Verildi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Ekim 2015 tarihinde saat 16 36’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Tatvan’da 150 Kursiyere Girişimcilik Sertifikası Verildi haberi güncellenecektir.

  BİTLİS NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   03:38
  • Guneş
   05:24
  • Öğle
   12:25
  • İkindi
   16:10
  • Akşam
   19:06
  • Yatsı
   20:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı