Gündem Haberleri

  Tatlıses: Sanki çete üyesiyim

  A.A.
  22.02.2006 - 18:59 | Son Güncelleme:

  “Küre Operasyonu” kapsamında hakkındaki iddialarla ilgili bilgi veren İbrahim Tatlıses, “Haber doğrudur, ama anlatım biçimi yanlıştır. Doğrudur, çünkü bu insanlarla konuşulmuştur, ama işbirliği yoktur. Sanki çete üyesiymişim gibi... Ben herkesle oturabilirim, ama birlikte yürüyemem. Benim bir duruşum var” dedi.

  Tatlıses, işyerinde düzenlediği basın toplantısında, “Küre Operasyonu” kapsamında hakkındaki iddialarla ilgili bilgi verdi. Bir haftadır konuyla ilgili her şeyden haberi olduğunu belirten Tatlıses, “Zaten Ankara'da savcı Mustafa Kelkit'e, ifademin alınması için beni davet ettiğinde, gereken şeyi söyledim. Ama görüyorum ki basında benim sayın savcıya verdiğim ifadenin dışında asılsız bazı şeyler üretiliyor. Bu, tahmin ediyorum gizlilikten olsa gerek. Çünkü şu anda gizlilik aşamasında bu konu yürüyor” dedi.

  'SANKİ ÇETE ÜYESİYİM'

  Savcıya verdiği ifadeler dışında çıkan haberlerin dava konusu olduğunu belirten Tatlıses, “Sauna çetesi üyeleriyle ilişkiniz var mıydı?” sorusu üzerine, şunları söyledi: “Haber doğrudur, ama anlatım biçimi yanlıştır. Doğrudur, çünkü bu insanlarla konuşulmuştur, ama işbirliği yoktur. Sanki çete üyesiymişim gibi... Ben herkesle oturabilirim, ama birlikte yürüyemem. Benim bir duruşum var. Şarkıcıyım, devlet merciinde görev yapan insanlarla oturuyoruz, konuşuyoruz. Yarın öbür gün başka şeyler de çıkabilir. Ben gene resimde olabilirim. Bu benim günahım değil, bu benim şarkıcı olmamdan kaynaklanıyor.”

  'BİR GARİBAN DÜĞÜNÜ'

  Tatlıses, şüphelilerle neden fotoğraf çektirdiğine ilişkin bir soru üzerine de “Herkes bana resimleri soruyor. (Bu resimler nedir?) diyor. Hakikaten ben de sorayım; o resimler nedir? Normal çekilmiş bir resim” dedi.
  Bu fotoğrafın Ankara'da bir düğünde çekildiğini belirten Tatlıses, düğünün bir “gariban düğünü” olduğunu da söyledi.

  'BİRAZ KATİKULLİ VAR'

  Soruşturmada adı geçenlerle neden ilişkide olduğu yönündeki soru üzerine de Tatlıses, şunları kaydetti: “Oturduğum her insana (sabıkan var mıdır, sabıkalı mısın, ne iş yaparsın, çete üyesi misin?) diyemem veya kimlik soramam ki. Bu fotoğraf normal. Geçmiş zamanlarda çok önemli değerli, her meslekten insanlarla resimlerim çıktı. Onları da bastınız. Bu da onlardan biri. Bakın biz onları normal vatandaş gibi tanıyorduk. Devletin içinde çalışan insanlar olarak biliyorduk. Onun dışında baktım ki işte biraz katakulli var. Hemen elimi ayağımı çektim. Allah'ın selamı başlarına olsun. Çünkü ben duruşunu bilen, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir adamım. Duruşumu, şeklimi de bu tür şeylerle bozamam.”

  İLİŞKİ NİYE KESİLDİ...

  “Neden ilişkinizi kestiniz?” sorusu üzerine de Tatlıses, “Bir şeyler almak için tahmin ediyorum 5 bin dolar ya da 5 milyar gibi bir şey istediler. Ben şöyle bir baktım, kendi sezgilerim, ben bir yönetmenim, öyle bir şey gördüm ve dedim ki; (Sizlerle yolumuz ayrılıyor. Allah'ın selameti başınızda olsun). Ben geri çekildim. Ne olduklarını da bilmiyorum halen o saate kadar. Ben ayda 70-80 milyar dağıtıyorum, 5 milyar ne ki... Bir dostum, arkadaşım diye bildiğim 5 milyar isteyemez mi... Para ne için isteniyor o önemli. Ben baktım ki para niye isteniyor benden. Bir devlet memuru bunu niye ister, burada demek ki bir şey var, kendine göre bir plan...” diye konuştu.

  'BİZDEN  KİMSE HARAÇ İSTEYEMEZ'

  İbrahim Tatlıses, “Haraç isteyen Hüseyin Bozan için Kasım Zengin'den yardım istediniz mi?” sorusuna da “Gazetelerin uydurması. Ben kimseden bir şey istemedim. Kimseden de bir şey talep etmem. Hüseyin Bozan konumuz bile değil, konu başka. Sadece geldi, bizimle görüştü, gitti. Bizden kimse haraç isteyemez, onu söyleyeyim” yanıtını verdi.

  '3 AY KORUMALIĞIMI YAPTILAR'

  Kuzey Irak'a korumalarıyla gittiğini de söyleyen Tatlıses, “Ben kimdir, nedir onu araştıramam. Ben sadece kimlik isterim. 4 kişi geldiler buraya, 3 ay korumalığımı yaptılar. Siz de tanıyorsunuz onları. Buradan maaşlarını aldılar. Kuzey Irak'ta olanlar, benim burada maaşlı çalışan koruma arkadaşlarımdan iki kişiydi” dedi.

  Tatlıses, bir başka soru üzerine de “Zaten çok önemli bir şey olsaydı şimdi ben de onlar gibi tutuklanmış olurdum. Bizim her şeyimiz ortada. Biz böyle ak mendil gibiyiz, bembeyaz. Bizim kapalı gizli işlerimiz olmaz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı