« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Tatlı sert terim

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Galatasaray, Avusturya kampında tempoyu arttırdı

Sarı kırmızılıların teknik direktörü, ‘‘Üç senedir aynı oyunu oynuyoruz. Artık ezberlemeniz gerekiyor’’ dediği futbolcularının çalışmalar sırasındaki güzel hareketlerini taktirle ödüllendirirken, yanlışa cezayı hemen kesiyor...

İyiye prim

Yeni sezon hazırlıklarını Avusturya'da sürdüren Galatasaray'da tempo hızlı mı hızlı. Teknik direktör Fatih Terim bir taraftan çabukluk, çeviklik ve dayanıklılığın dozunu arttırırken, diğer yandan da futbolcularını topla buluşturuyor. Terim güzele ve iyiye prim tanıyor, yanlışa ise cezayı hemen kesiyor.

Terim'den uyarı

Sarı kırmızılıların 15'er dakikadan yapılan 7'ye 7 maçlarda Terim, futbolcularının yapmasını istemediği şeyleri sahada görünce hemen başlıyor tatlı sert uyarılara, ‘‘40 metre alanda oynuyorsunuz, çakılıp kalıyorsunuz. Gidip-gelmezseniz size ceza keserim.’’

Olmaz böyle şey

Bu arada Fatih Akyel ve Ahmet defansta hata yapıyor, Terim bunun üzerine, ‘‘Rakibini marke et. Adam önünden topa vuruyor sen bakıyorsun. Olmaz böyle şey’’ diye haykırıyor. Aynı anda Emrah topla fazla oynuyor Terim, düdüğü çalıyor ve oyunu durdurup dönüyor bu futbolcuya:

Ezberlemelisiniz

‘‘O kadar topla oynarsan, bir adım ileri girdemeyiz.’’ Terim, hatalara kızıyor ama güzeli de taktir ediyor. Emre topa güzel vurunca, ‘‘İşte bunu istiyorum’’ diyen Terim oyunu bitirdikten sonra da, ‘‘Üç senedir aynı oyunu oynuyoruz. Artık ezberlemeniz gerekiyor’’ diyor.CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.