ANKARA HABERLERİ

Tatile gitmek bizim için hayal

Hande BAŞPINAR
05 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 04 Ağustos 2009 - 20:03

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD) ile Pi Grup’un ortaklaşa gerçekleştirdiği "Ankaralı tatilden ne anlıyor?" araştırmasından, Başkentlilerin büyük bir kısmının düzenli olarak tatil yapmadığı sonucu çıktı.

Hande BAŞPINAR

Katılımcıların yüzde 73’ü, "Düzenli olarak tatil yapar mısınız?" sorusunu "Hayır" diye cevapladı. Ankete katılan Bin 376 denekten yüzde 41’i yıl içinde en fazla 15 gün tatil yapabildiğini belirtirken, yüzde 38’lik kısım ise "En fazla bir hafta tatil yapabiliyorum" dedi.

Turizmin Türkiye’nin lokomotif sektörlerinden birisi olma yolunda hızla ilerlediğini ifade eden ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz Gürcüm, "Turizm, gerek istihdam bakımından gerekse yarattığı katma değerle Türk ekonomisinde her geçen gün daha da büyük önem kazanan bir sektör. Turizmin Türk insanı üzerindeki etkisi ve anlamı bu araştırmayla bir kez daha ortaya çıkmıştır" dedi. Gürcüm, araştırmanın, turizm ve ona bağlı sektörlerde yatırım amaçlayan girişimcilere iyi bir veri kaynağı teşkil edeceğine dikkat çekti.

Deneklerin yüzde 91’i hiç yurtdışına tatile gitmediğini söylerken, yüzde 82’si ise tatile çıkarken seyahat firmalarını tercih etmediğini ifade etti.

On gün dinlen on ayda öde

Araştırmaya katılanların yüzde 86’sı, tatile borç ya da kredi ile gittiğini ifade ederken, yüzde 7’lik kısım ise yıl içinde birikim yaparak tatile gidebildiğini söyledi. "Günümüzün ekonomik koşulların herkesin tatil yapabildiğini düşünüyor musunuz?" sorusu ise, katılımcıların yüzde 89’u tarafından "Hayır" diye cevaplandırıldı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Ankara haberleri bölümünde, DHA ve İHA’nın abonelerine gönderdiği Ankara haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Tatile gitmek bizim için hayal haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.


  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Ağustos 2017, Cumartesi
  • İmsak
   04:06
  • Guneş
   05:57
  • Öğle
   13:03
  • İkindi
   16:50
  • Akşam
   19:49
  • Yatsı
   21:24
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı