Tatile çıkacaklara çok önemli uyarı!

Hürriyet Haber
07.01.2018 - 20:10 | Son Güncelleme:

Seyahate çıkıp yepyeni yerler keşfetmek pek çoğumuzun hayali. Ancak seyahat öncesi gerekli önlemleri de bir yandan almak oldukça önemli; aksi halde tatil keyfiniz eziyete dönüşebilir! Peki tatile çıkmadan önce nelere dikkat etmeli? Mastercard, tatilin keyfini doyasıya çıkarmanız için yolculuklarınızı güvenli kılacak ipuçlarını paylaştı.

Nakitsiz bir toplum yaratmayı hedefleyen Mastercard’ın ilk önerisi mümkünse üzerinizde nakit taşımamanız. Kredi kartı kullanmayı tercih etmeyenlerdenseniz, Mastercard Ön Ödemeli kartı ile ödemelerinizi kartınıza yüklediğiniz para ile gerçekleştirebilirsiniz. Böylece, kartınız kaybolursa iptal ettirerek içinde kalan bakiyeyi koruma altına almış olursunuz. Kartınıza yolculuk öncesi yüklediğiniz miktar yeterli gelmezse ön ödemeli kartınıza her zaman yeniden yükleme yapabilirsiniz.

BANKA İLETİŞİM NUMARANIZI HEMEN KAYDEDİN!

Kredi kartı kullanıyorsanız, kaybolma veya çalınma riskine karşı kredi kartınızı veren bankanın iletişim numarasını cep telefonunuza kayıt edebilirsiniz. Olası bir kayıp veya çalıntı durumunda kartınızı bilginiz dışındaki kullanımlara karşı kolayca bloke edebilir, güvenliğinizi sürdürebilirsiniz.

YOLCULUĞA ÇIKMADAN ÖNCE BU EVRAKLARI YANINIZA ALMAYIN!

Yolculuk sırasında ihtiyacınız olmayacak ve kişisel bilgilerinizi içeren hiçbir evrakı yanınıza almayın. Hem çantanızdaki kalabalıktan kurtulmuş olursunuz hem de bu önemli belgelerin kaybolma riskini ortadan kaldırırsınız.

Tatile çıkacaklara çok önemli uyarı

Seyahatiniz boyunca yaptığınız alışverişlerin fişlerini saklamanız da alabileceğiniz güvenlik tedbirleri arasında. Böylece hesap ekstrenizi, bu fişlerle karşılaştırabilir, sizin yapmadığınız bir harcama varsa bunu kolaylıkla tespit edebilirsiniz.

Mastercard yeni nesil teknolojiler ile daha hızlı ve güvenli ödeme çözümleri sunuyor

Sadece günlük hayatınızda değil, seyahatlerinizde de Mastercard’ın mobil ödeme çözümü Masterpass kolaylıklarından ve avantajlarından faydalanabilirsiniz. Nasıl mı? Uçak bileti almaktan, masada hesabı paylaşmaya ve market alışverişinizi telefonunuzdan ödeyerek yapmaya kadar birçok farklı perakende noktasında dijital ödeme işlemlerini basitleştiren Masterpass uygulaması ile alışveriş yaptığınız ilk e-ticaret sitesinde bir defaya mahsus olmak üzere kart bilgilerinizi kaydediyorsunuz. Sonraki alışverişleriniz için, ister Türkiye’deki bir firma olsun, isterse yabancı, Masterpass kullanan bir iş yerinde kart bilgilerinizi yeniden girmenize gerek kalmıyor. 34 ülkede 340 bini aşkın işletmede bu güvenli ve kolay ödeme sisteminden faydalanabiliyorsunuz.


Mastercard sponsorluğunda hazırlanmıştır

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNAN HABERLER

      Sayfa Başı