Gündem Haberleri

  Tatilde ağır bilanço

  Hürriyet Haber
  25.01.1999 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Her uzun tatilde olduğu gibi, bu şeker bayramında da tüm önlemlere karşın yollar kan gölüne döndü. 9 günlük tatilde 172 kişi öldü, 332 kişi de yaralandı.

  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bayram nedeniyle aldığı sıkı önlemler de, çoğu dikkatsizlik, hatalı sollama ve alkollü araç kullanmaktan kaynaklanan kazaları engelleyemedi. Tatilin ilk günü olan cumartesi günü ölenlerin sayısı 26 oldu. Pazartesiye gelen arefe günü ise kazalarda tam 51 kişi can verdi, 70 kişi de yaralandı. Bayram günleri kara yollarında trafiğin tenhalaşması, kazaları da azalttı. Bayramın ilk günü 12, ikinci gün 9 ve üçüncü gün 11 kişi öldü.

  Topçu da ölümden döndü

  Bayramın son gününde eski Bayındırlık ve İskan Bakanı, ANAP Sinop Milletvekili Yaşar Topçu' nun kullandığı 06 ZHB 77 plakalı otomobil, Boyabat İlçesi'nden il merkezine giderken buzlu yolda kayarak şarampole yuvarlandı. Topçu ve beraberindekiler yara almadan kurtuldu. Topçu, ‘‘Verilmiş sadakamız varmış. Kazayı ucuz atlattık’’ dedi. Kars'ın Digor İlçesi Dağpınar Beldesi yakınlarında İlyas Kutay yönetimindeki 06 REN 01 plakalı otomobil, karşı yönden gelen Eyüp Atiz'in kullandığı 36 T 0283 plakalı otomobille çarpıştı. Kazada, seçimlerde CHP'den milletve-kili aday adayı olan sürücü İlyas Kutay öldü.  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı